27.2.2020 | Barbora Jana | 8 komentářů

Výsledky soutěže o roční předplatné

Ještě než vyhlásíme vítězku naší již téměř tradiční soutěže, chtěly bychom se vrátit k dotazníkům. Steh oslavil začátkem února své 4. narozeniny a blíží se i druhé výročí přeměny na předplatitelský časopis. Změny jsme se bály a trochu se strachovaly, jak ji přijmete, ale zpětně jsme za tento krok rády a moc vám děkujeme za vaši podporu. Vážíme si i vašich názorů, takže jim pečlivě nasloucháme. Chápeme, že někdy není úplně snadné kritizovat, i když konstruktivně, někoho, koho máte rády. Z toho důvodu jsme za dotazníky opravdu vděčné.

Letos se nám sešlo 126 vyplněných dotazníků a my moc děkujeme za podporu a krásná slova, stejně jako za návrhy toho, co bychom na webu mohly zlepšit.

Hodně z vás se ptalo na nějaké bezplatné období, kdy byste si vy nebo třeba kamarádka, jíž web doporučíte, mohly vyzkoušet, jaké to je vlastně být předplatitelkou. Vzhledem k tomu, že od zahájení předplatného uplynula delší doba a web zakrátko bude fungovat už delší dobu s předplatným než bez něj, rozhodly jsme se možnost předplatného na zkoušku zavést. Toto předplatné bude trvat měsíc s tím, že budete mít navíc možnost nahlédnout do článků publikovaných 7 dní před zahájením předplatného (není to tedy přístup do celého archivu). Předplatné na zkoušku může každý uživatel/uživatelka využít pouze jednou. Start této možnosti je otázkou dní a určitě vás budeme podrobněji informovat.

V dotazníku jsme se vás ptaly na videokurz a vy jste nám psaly, že byste ocenily rychlejší resumé (třeba v textu) nebo členění na kapitoly. Při volbě platformy pro nahrání videí jsme se rozhodovaly mezi Youtube a Vimeo a musely jsme si vybrat mezi službami, které preferujeme. Nakonec vyhrálo Vimeo, jež ale nenabízelo možnost kapitol. Teď tuto možnost zavedlo, nicméně ne pro naši kategorii předplacených služeb. Zatím o upgradu na vyšší verzi neuvažujeme, ale pokud bude videí více, určitě do toho půjdeme. Aby bylo sledování videí příjemnější,  postupně se v textu pod nimi objeví časy, od kterých jednotlivé pasáže začínají.

Zároveň přibydou odkazy na články, kde jsou téměř všechny postupy zmíněné na videu nafocené a popsané. První díl už teď najdete zde a druhý zde.

Jedním ze zmiňovaných témat, které jste si přály pro další videokurz, bylo žehlení při šití sak a kabátů, a to vám můžeme rovnou splnit! 🙂

 

Další naše videa můžete najít v záložce Články – Videa (najdete zde i klip o pikýrování nebo video o úpravě rukávové hlavice).

K tématu videokurzu se objevovaly i příspěvky podobné tomuto:

“Napadá mě, z filosofického hlediska, jestli dokonalost materiálu, zpracování, vybavení není pro většinu smrtelníků trochu demotivující.”

K tomu se dá říct jen to, že každý nějak začínal. Jana svoje první hedvábné šaty šila na stroji Veritas starším než ona sama a k tomu, aby věděla a uměla to, co dnes, vedla dlouhá cesta. Tímto kurzem se ji snažila všem, kdo o šití hedvábných jemných látek teprvé sní, značně ukrátit. Ale bylo by dost nespravedlivé, kdyby někdo sedl ke stroji a na první dobrou dal hedvábné šaty se stejným výsledkem a stejnou lehkostí jako někdo, kdo jich ušil 10 nebo třeba 100. 🙂

Navíc, máme-li být trochu osobní, jsme se se svými chybami a průšvihy v šití nejdříve moc nesvěřovaly. Je to dáno hlavně tím, že když ještě nebylo předplatné, chodilo na náš web hodně haterů, kteří nás pak někde vedle s gustem pomlouvali. Český šicí rybník je ale opravdu extremně malý, takže se to k nám poměrně rychle doneslo. Třeba dnes už legendární diskuze nad tím, jestli je naše podpaží dost krásné na nošení šatů na ramínka byla spíše vtipná, ale spousta z dalších debat nebyla zrovna příjemných. Jednou z obran tedy bylo prostě občas něco nepovedeného zakamuflovat nebo se o kiksech prostě moc nezmiňovat. Postupně ale i díky tomu, že si nás předplácejí lidé, kteří něco podobného nemají zapotřebí, jsme se rozhodly být otevřenější i co se vlastních chyb týče. Děláme je a děláme je dost často, i proto, že na šití nemáme vždycky úplně čas, myslíme u něj na miliony starostí, co máme s prací, rodinami atd. a prostě ne vždy se podaří vypnout – úplně stejně, jako to má každý jiný. Články o chybách se navíc rychle zařadily mezi nejčtenější a nejkomentovanější na celém webu, takže víme, že větší otevřenost byl správný krok.

“Asi chápu důvody, proč v soutěžích zveřejňujete pouze vítězné modely, případně zvláštní ocenění, ale já osobně bych se ráda pokochala více hotovými modely. Když jsem vyhrála jedinou soutěž, které jsem se zúčastnila, měla jsem radost, ale bylo mi i líto že neuvidím nic jiného.”

Podobných příspěvků se objevilo více a padl i návrh, aby o vítězce hlasovaly čtenářky. My se tlučeme do hlavy, proč nás to nenapadlo dřív, když by nám to ušetřilo tolik času a přetěžkého rozhodování. Už u zavinovacích šatů to tak bude, ale pořád platí, že vaše modely uvidí jen ostatní předplatitelky, které také budou neveřejně hlasovat.

Kdybychom měly odpovídat a reagovat na všechny jednotlivé podněty, musely bychom napsat asi 10 článků, ale všechno jsme pečlivě pročetly a budeme se snažit vašimi podněty se řídit. Už další společné šití bude na téma, které vymyslela jedna z vás! 🙂

A teď už k samotnému losování. Roční předplatné vyhrává:

Vítězce gratulujeme!

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora Jana (27.02.2020/2:17)
Kategorie: Odstřižky..., Zdarma
Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavlina T.
4 let

Děkuji za tento článek. Mrzí mě, že jste měly nepříjemné zkušenosti s komentáři za hranou slušného chování.

Držím palce. Mám dojem, že v českém prostoru máte jedinečný záběr v šířce i pokročilosti témat. Nechci tím, ale nasazovat laťku pro každý článek velmi vysoko. Zrovna já ocením polopatické základy a zábavu, která z projektu na mě kouká.

Tereza
4 let

Gratuluji vítězce. Osobně se velice těším na soutěž stávajícího sewalongu, pro mne je vždy velkou motivací a inspirací vidět výtvory jiných švadlenek. K příspěvku ohledně demotivace bych ráda doplnila, že není třeba mít spoustu špičkového vybavení pro dosažení skvělého výsledku. Já např. nemám rukávník, tak jsem si vyrobila dlouhou úzkou krejčovskou šunku. Když potřebuji „roztlačit” švy, namísto kovadliny použiji kousek dřeva (samozřejmě opracovaného a čistého). Když se mi líbí nějaká pomůcka, jejíž pořizovací cena je v ČR vyšší, zkusím prozkoumat AliExpress, kde najdu podobnou, někdy i úplně stejnou věc za nižší cenu, a pokud jsem s ní spokojená a vím,… Číst vice »

PetraH
4 let

Teď mě ještě napadá, co jsem v dotazníku nezmínila (a co se týká prezentace ušitých modelů od čtenářek) – občas mi chybí rubrika, kde bychom mohly prezentovat svoje obzvlášť povedené výtvory 🙂
Někdy bych se ráda pochlubila a ještě raději viděla práci ostatních ze “Stehové party”. Něco takového, jako má Burda komunita.
Nevím, zda k tomu neslouží rubrika Fórum, ale pro mě je nepřehledná.

Eliška
3 let
Odpověď na komentář  PetraH

Souhlasím! V dotazníku jsem na to zapomněla, ale též se ráda kochám výtvory ostatních, je to pro mě motivace. Sem tam někdo přidá fotku do všeobecné diskuze, ale myslím, že by bylo lepší mít na to jedno určené místo.

V tomto ohledu se těším i na další soutěž, kde uvidím vícero modelů 🙂

Zdeňka
3 let

Píšu svůj historicky první příspěvek, abych poděkovala za výhru předplatného – děkuju, mám obrovskou radost! 🙂 Steh čtu od samého začátku, těším se na každý nový článek a často se vracím i ke starším článkům, až doteď jsem však byla jen tichým čtenářem/obdivovatelem. Po tomto článku jsem se rozhodla to změnit. Doteď mě totiž nenapadlo, že by se mohli hateři vyskytovat i v tak mírumilovném oboru, jako je šití. Oproti všem ostatním normálním lidem je haterů jen hrstka, ale umí štěkat hodně nahlas. Tak chci tímto “vyslat pozitivní energii”, vyjádřit svou podporu a obdiv dámám ze Stehu a třeba tím… Číst vice »

Pavlicka
3 let

I já vnímám určitý strach z dokonalého materiálu a zpracování. Mám ve skříni padnoucí šaty podražené hedvábím, většinově šité v ruce, ve kterých se ale z nějakého důvodu „necítím“ a svým způsobem trochu lituji časové investice do nich. Od té doby se snažím více přemýšlet o vhodnosti střihu, nešiji bezhlavě všechno, co se mi líbí na obrázcích, ale snažím se střih přizpůsobit své postavě (nejúplnější přehled, jak oblékat jednotlivé tvary postav, jsem našla zde: https://theconceptwardrobe.com/determine-your-body-shapes) a důkladně zvažuji, zda materiál, který se chystám použít, dokáže dodat to, co mám v záměru: velikost vzoru, splývavost nebo naopak trčivost, průhlednost, snadnost údržby..… Číst vice »

Barbora
Admin
3 let
Odpověď na komentář  Pavlicka

Když ono je to s tím materiálem dost relativní. Znám celkem dost kamarádek, pro které je třeba hedvábí. či hedvábné šaty něco úplně nadpozemského. A je to z toho důvodu, že se běžně pohybují v praktické konfekci, jsou zvyklé na dostupné šaty z řetězců v provedení z umělin. Hedvábí mají zaškatulkované jako něco luxusního. A vůbec se jim nedivím, protože prostě v Orsay nic hedvábného neseženete, v Kiku a Pepcu taky ne, občas byste mohly něco ulovit v Zaře, i HM mívá pár kousků z lepšího materiálu. A právě proto je ta naše výhoda v tom, že si můžeme lecos… Číst vice »

Pavlicka
3 let
Odpověď na komentář  Barbora

Přesně tak to vnímám i já. Děkuju.

8
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x