24.2.2020 | Barbora Jana | 2 komentáře

Šijte s námi zavinovací šaty – úpravy střihu a stříhání

V minulém článku jsme odkryly, co budeme šít v rámci jarního společného šití. Dnes se už pustíme do úpravy střihu a samotného stříhání. Zavinovací šaty patří z hlediska šití samotného k těm jednodušším a rychlejším projektům, o to více bychom ale měly věnovat pozornost padnutí oděvu. Pokud nemáte ověřený střih, doporučujeme se vydat cestou zkušebního modelu. Jak jej ušít si můžete přečíst v tomto starším článku. Jak takové naše zkoušení a úprava střihu probíhá se dočtete zde. A jak na konkrétní úpravy? Také na toto téma vyšlo několik článků – o úpravách pro větší prsa zde a zde, o úpravách v oblasti ramen nebo od pasu dolů (článek vyšel v rámci společného šití kalhot, takže je na ně zaměřený, ale spoustu z tipů využijete i u sukně/šatů). Článek se zaměřením na úpravy v oblasti zad máme v edičním plánu v průběhu března.  Teď už se ale vrhneme na naše šití.

Bára

Jak jsem psala již v předchozím článku, finální střih jsem nakonec vybrala až na druhý pokus, po nazkoušení střihu Vogue 1289, který nebyl to úplně pravé ořechové.

Střih Calvin Wrap Dress od True Bias se mi líbil svou jednoduchostí. Trochu jsem váhala ještě mezi ním a střihem od Afternoon Patterns – šaty Sparrow. U prvního byl pěknější výstřih a neměl tak hluboko otevřená záda, druhý byl pro změnu nachystaný na šití s podšívkou, kterou jsem plánovala i já, protože se mi nelíbilo lemování šikmým proužkem. To by z mé látky nebylo asi moc pěkné. Ale nemyslete si, že lemování nějak odsuzuji, naopak, třeba z lněné látky u šatů pojatých více ležérně bych k němu určitě přistoupila. Vždy totiž záleží na konkrétní látce a jak chcete, aby výsledný model působil.

Nakonec jsem tedy zvolila šaty od True Bias a zkušební model šila jen ve verzi prodlouženého topu přes boky, abych zbytečně neplýtvala látkou. Byla jsem tentokrát hodně překvapená, že přes prsa mi střih seděl pěkně a nepotřebovala jsem žádné větší úpravy. Pak jsem si všimla, že je střih konstruovaný pro košíček velikosti C. Zvykem totiž bývá, a to nejen v Burdě, konstrukce pro košíček B. Ta mi už opravdu nestačí a musím pokaždé dělat FBA. Celkově jsou střihy od True Bias konstruovány na plnější a zaoblenější postavy, což mi vyhovuje.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora Jana (24.02.2020/5:32)
Kategorie: Šijte s námi, Techniky, zavinovací šaty
2
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x