17.2.2020 | Barbora Jana Petra | Žádný komentář

Šijte s námi zavinovací šaty – co budeme šít

Při výběru témat pro společná šití se snažíme o pestrost – proto střídáme komplexnější oděvy s jednoduchými. Po podzimním poměrně náročném šití trenčkotů a parek tedy přišel čas na něco méně komplikovaného. A protože brzy přijde jaro a léto je to tu cobydup, chtěly jsme zařadit nějaké univerzálně slušivé šaty.

Pevně doufáme, že jsme vás výběrem tématu potěšily (nebo aspoň nezklamaly) a teď si představíme naše projekty. Tentokrát budeme šít každá šaty podle jiného střihu.

Bára

Šaty jsou má oblíbená věc na šití, proto jsem byla za toto společné šití ráda. V zimě chodím prakticky v totožné uniformě složené z tmavých džínů, černého tílka, trika a svetru, jen občas rozsvícené o nějaké barevnější tóny šedé, ale s příchodem teplého počasí střídám šaty a kolikrát nemám problém se třeba třikrát za den převléknout podle potřeby. Trochu extrémy, já vím.

S výběrem modelu pro tento projekt jsem měla trochu dilema. Nečekala mne žádná předpokládáná cesta někam, kde bych mohla koupit vhodnou látku, proto jsem chtěla využít něco ze zásob. Internet je samozřejmě vždycky možnost, ale tam to nemusí být až tak stoprocentní. Většinou tam objednávám látky, které se mi líbí, ale nemají předem dané konkrétní využití. Ale popravdě to s mými zásobami nebylo moc slavné, do úvahy připadalo jen asi 5 látek a i u nich jsem byla celkem na štíru s množstvím. Do inspiračních obrázků od Jany jsem koukala několik dní. Je fajn, jak už nás Jana zná, protože když jsme rozebíraly, co budeme šít, poslala mi úplně přesně jeden konkrétní obrázek, který jsem měla předvybraný i já.

Zdroj: Instagram – Melisa_stylist

Nakonec jsme se shodly, že asi takový střih bude nejvhodnější a budu na něj moct použít i jednu látku ze zásob.

Jedná se o látku, kterou jsem si asi před rokem objednávala z Itálie. Je příjemná, stabilní, neprůhledná, takže na šití ideální.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora Jana Petra (17.02.2020/1:26)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Šijte s námi, zavinovací šaty
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x