19.12.2019 | Barbora Jana | Žádný komentář

Přejeme vám krásné svátky a děkujeme za vaši přízeň v roce 2019

Milé čtenářky, je skoro neuvěřitelné, jak čas letí, ale opravdu už je tu poslední článek roku 2019. Takže se ohlížíme, trochu rekapitulujeme a vzpomínáme, kam všude jsme se Stehem zavítaly, o čem jsme psaly a kam jsme společně za ten rok došly. Děkujeme, že na téhle cestě zůstáváte s námi, že nás podporujete a inspirujete, abychom třeba i v hodně náročných obdobích Steh vedly dál a vymýšlely, kam se ještě posunout.

Co tedy rok 2019 na Stehu přinesl? Především tři velké seriály společného šití. Na jaře se Jana s Bárou odvážně pustily do šití kabelek z kůže, a i když to byla pro obě úplně nová zkušenost, rozhodně nelitují! Následovalo velké letní šití designérských šatů od značky Akris, které nás překvapily (a bez přehánění okouzlily) svojí variabilitou a slušivostí v různých stylových proměnách i na různých typech postav. (Kdo by čekal, že sukně nasazená na bocích může být tak pěkná?!) Podzim pak vyvrcholil společným šitím trenčkotů a parek, kde jsme téma vzaly hodně zeširoka a provedly vás nejen technikami šití, ale i podrobnější historií těchto základních kamenů šatníku. V kontextu posledního společného šití také připomínáme, že stále běží soutěž o nejlepší model inspirovaný touto sérií – své příběhy a fotografie můžete posílat do 1.1.2020, takže se přes svátky můžete ještě vyhecovat a leccos došít :). Připomínáme, že cena je tentokrát velmi lákavá, jde o poukázku do obchodu s látkami v hodnotě 1500 Kč.

Jako tradičně jsme se i v tomto roce věnovaly našemu oblíbenému tématu, vysoké krejčovině a tedy tzv. couture technikám, ale poměrně dost prostoru na Stehu měly tento rok i techniky základní a jednoduché šití z úpletů a pletenin. Z této oblasti jsme moc rády i za úpletový seriál, který pro vás připravila Vendula a provedla vás v něm nejen praktickými technikami, ale také doporučila své oblíbené střihy na trička a šaty. Šití z úpletů se věnovala i Radka ve svém miniseriálu o šití na děti.

Další nové oblasti, do kterých jsme letos zavítaly, se týkaly třeba šití spodního prádla, šití z umělých kožešin nebo z materiálů typu madeira. Jana vám představila cady a předvedla svůj letošní velbloudí kabát, Bára vám ukázala, co je to metoda “Bangladéš” a jak řeší zapeklité hlavolamy z Nahtrends. Petra se věnovala otázce osobního stylu, a pozvala vás na textilní výstavu a navnadila na šicí podcasty. Také jsme se věnovaly novým šicím knihám a časopisům Fibre mood a La Maison Victor. Podělily jsme se s vámi o naše oblíbené obchody s látkami a upozornily i na ty nově vzniklé, např. Textile Mountain. Články z oblasti psychologie šití se tentokrát věnovaly tématu nalezení svého šicího já, ale také chybám a fuck-upům, které prostě k šití také patří. Bára vám ukázala, jak doplést ušitý svetr a ušít tenisky. A Jana zvládla za tento podzim nejen přivést na svět další budoucí šikovnou švadlenku, ale také natočit podrobný videokurz věnovaný šatům Altuzarra a obecněji šití z jemných látek. Nebylo toho prostě málo a už se těšíme, do jakých témat a výzev se pustíme další rok.

Teď už pouze zbývá vám popřát krásné a klidné svátky a tvůrčí vstup do nového roku. Ať se vám splní všechny sny, ale především a hlavně ty šicí. 🙂 Děkujeme, že nás čtete a těšíme se na další společná dobrodružství.

Vaše Bára, Jana a Petra

 

 

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora Jana (19.12.2019/7:37)
Kategorie: Odstřižky...
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x