14.12.2019 | Petra | 3 komentáře

Tipy na šicí podcasty

Letošní podzim je pro mě ve znamení podcastů. Jak jsem pořád v pohybu a často přejíždím mezi dvěma domovy, naučila jsem se místo čtení vlastně pořád poslouchat audioknihy nebo právě podcasty, které mi připadají často mnohem inspirativnější a z principu i aktuálnější než různá videa nebo i profesionální dokumenty. Letos navíc k mým oblíbeným zahraničním podcastům (jako je např. ten o historii starého Hollywoodu – Real Hollywood Realness!, ze kterého vám můžu tematicky doporučit třeba tenhle díl se sběratelem hollywoodských kostýmů) přibylo i hodně podcastů českých, i když ty jsou zatím hlavně z oblasti podnikání, osobního rozvoje a gastronomie. Žádného rukodělného českého podcastu jsem si zatím nevšimla (možná je to další výzva pro Steh? :)), ale chtěla bych vás upozornit na některé šicí podcasty v angličtině. Dají se poslouchat i při šití, dokonce se jimi dobře startuje i stagnující mojo či flow.

Nejznámějším šicím podcastem je asi Love to Sew, který společně vydávají blogerka a návrhářka indie střihů Helen Wilkinson a Caroline Somos, která založila obchod s látkami Blackbird Fabrics. Najdete tu rozhovory s šicími “celebritami”, jako je Susan Khalje nebo Gertie Hirsch, ale i praktické šicí tipy, zamyšlení nad šicí komunitou i rukodělnými trendy. Díly mají okolo hodiny a je to hezky strávená hodinka. Link zde, ale najdete je i klasicky na Spotify a dalších podcastových aplikacích.

Podcast ale má také i nejklasičtější z klasických šicích časopisů, americké Threads. Jmenuje se Sewing with Threads a už více než rok tady můžete jinou formou nasávat jejich oblíbená témata, od vintage šití přes couture tipy až k epizodám věnovaným skvělému padnutí oděvu.

Britské provenience je potom podcast Stitcher’s Brew, jehož autorky se věnují nejen šití, i dalším ručním pracem, včetně vyšívání, pletení, háčkování atd. Pravidelně se také věnují debatám o oblíbeném seriálu The Great British Sewing Bee, takže pokud jste jeho fanynkami, neváhejte.

Šicích podcastů jsou v dnešní době desítky a často jsou tematicky i velmi úzce zaměřené. Takže pokud máte nějaké konkrétnější téma (např. i tak konkrétní, jako je šití pro těhotné), určitě se zkuste podívat, jestli se mu už nějaký podcast nevěnuje. A pokud i vy máte nějaké oblíbené podcasty, doporučte je nám i ostatním v komentářích.

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Petra (14.12.2019/8:11)
Kategorie: Odstřižky..., Zdarma
Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Miriam
3 let

Ja s tych českých “rukodelnych” odporúčam na youtube podcasty vlnenych sestier a od Daniela z Dahlinu – príbeh vlny.nie sú teda o siti- vlnene sestry sú zamerané na pletenie, v pribehu vlny Daniela hovorí o farbení, pradení, tkanív a pletených projektoch.Pre mňa sú tie podcasty velmi inspirativne a začína sa mi pri hraniciach s látkami nebezpečne plniť krabica s priadzami 😉

Pavlina T.
3 let

Sdílím hezky zpracovaný podcast o Coco Chanel z dílny BBC, Pořad The Forum. Super byl i díl o polárníkovi Fritjofu Nansenovi.

https://www.bbc.co.uk/programmes/w3csyp52

3
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x