9.12.2019 | Barbora | 2 komentáře

Drátěná košile

Tak jsem se zase nechala do něčeho uvrtat… Jana se vypravila do látek Mentalist právě v době, kdy dorazila nová kolekce látek. Od rána jsem byla na telefonu a trpělivě čekala na zprávy a fotky. Je to vždycky skoro takový online nákup. Jana nafotí, popíše a pošle.  Ale hlavně provede tzv. předvýběr, takže se k nám dostanou už prolustrované látky, které by se nám mohly líbit. A většinou se nemýlí, protože už nás zná a ví, co která z nás preferuje. Tentokrát jsem se musela hodně držet, protože dámy z Mentalistu naskladnily poměrně velké množství technických látek (pokud jste tento termín nezachytily v některém z minulých článků, pak vězte, že my tři interně nazýváme technickými látkami ty, které je dobré mít doma v zásobě. Například hedvábný satén, úplet, viskozový krep, organzu, vše většinou v černé barvě. Jsou to zkrátka látky, po kterých můžete prakticky kdykoliv šáhnout a hodí se skoro na všechno.)

No, nebudu vás moc napínat, nechala jsem se nalákat na pleteninu. Jana říkala, že je moc pěkná, v šedé barvě… Doslova to bylo: „Svetrovina, je metalická a boží…“ Měli 4 metry, tak jsme si řekly, že jim nebudeme nechávat žádné zbytečky a každá si dva metříky vezmeme.

Trošku mě pak tedy Jana zarazila, když mi psala, že mi ji pošle asi přes zásilkovnu, protože je celkem dost těžká. Naštěstí jsem měla cestu na Moravu, tak jsem měla možnost k Janě zajet na návštěvu a látku si vyzvednout osobně. Taška, kterou mi přinesla, mě docela zarazila. Nejprve objemově a pak i tíhou. A to v ní byla už jen ta moje polovina – 2 metry. Když jsem ji z tašky vytáhla, měla jsem najednou pocit, že z těch dvou metrů jsou minimálně tři. Pletenina se neskutečně natahovala, úplně se pod rukama přelévala. A já už tušila, že by z toho mohl být průšvih. Jako první, co mne napadlo, když jsem si ji před zrcadlem přiložila na sebe, byla drátěná košile. Tím, že jsem celý život vyrůstala v Táboře, kde v době husitství byla tato móda dosti žádaná, mi byl tenhle materiál asi předurčen. Ale na kostým na Táborské slavnosti to byl poměrně drahý materiál, proto jsem z něj musela vymyslet nositelnou věc.

Na nějaké velké vymýšlení tohle ale není. Svetrovina (i když tenhle název nemám moc ráda a spíš používám termín pletenina) je primárně daná na svetry. Kalhoty z toho prostě neušijete.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (09.12.2019/10:53)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Techniky
2
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x