5.12.2019 | Host | 6 komentářů

Šití na děti I

Pořádání kurzů je sice v rámci Stehu jen doplňkovou činností, která pro nás je vždycky velmi náročná, protože celý víkend běháme, špendlíme a mluvíme, ale je to také záležitost velmi příjemná. Kromě toho, že nám vždy kurzy vlijí do žil novou šicí energii, sejde se pokaždé parta skvělých a inspirativních žen, které jsou naladěné na stejnou vlnu jako my. Na jeden z prvních kurzů přijela i Radka, která bydlí stejně jako Jana v Brně, a protože na pražský kurz dorazila vlakem, domluvily se, že zpátky pojedou společně autem. Cestou zjistily, že mají stejně staré děti a shodly se, že by mohlo být fajn vyrazit společně do dětské herny nedaleko jejich bydlišť. Tak začalo přátelství, které trvá dodnes. Jak Jana už psala ve starším článku, u Radky obdivuje, jak se dokáže věnovat každému detailu dětského oblečení, protože ona sama se přizná bez mučení, že dceři šije jen velmi zřídka. Z toho důvodu jsme Radku požádaly, jestli by o šití dětského oblečení nenapsala malý seriál. Pro Steh je to téma nové, takže začínáme hezky od základů. V dnešním díle proto nečekejte technické návody, ale spíš informace o tom, co by mělo dětské oblečení splňovat. Předejme tedy slovo Radce:

Na děti jsem začala šít před necelými pěti lety a jednou z prvních věcí bylo povlečení a mantinel do postýlky. Když jsme s kolegou v práci rozebírali ekonomiku toho počinu, s hrůzou jsem zjistila, že bych za jeho cenu jednoho pořídila v běžném obchodě povlečení dvě. Ale radost ze šití pro miminko mi už nikdo nevzal. Opravdový průlom nastal zhruba o rok později, když jsem si pořídila overlock. Začala jsem šít trička nejen na sebe, ale ze zbytků látek i pro syna. Právě malé dětské tričko se skoro vždycky na látku vejde a vlastní šití nezabere o tolik víc času. Trička jsou v porovnání s těmi z obchodu z lepšího materiálu, vydrží časté praní bez přetočených švů a sedí také o trochu líp. Syn je navíc dlouhý a hubený, s čímž nabídka v obchodech příliš nepočítá. Pokud se mě tedy zeptáte, zda se šití pro děti vyplatí, tak jednoznačně ano. Mimo zužitkování zbytků se i učím nové postupy nebo zkouším detaily, které nechci šít naostro na věcech pro sebe. Třeba kalhotové poklopce s podkrytem nebo džínové prošívání jsem zkoušela nejdřív na oblečení pro syna.
Dětské oblečení musí být funkční, pohodlné a bezpečné. Oblečení by nemělo nikde škrtit, ale ani být příliš plandavé. Mělo by se i dobře oblékat a svlékat. Proto se oblečení pro miminka a malé děti dělá často propínací a do ramenních švů a rozkroku se umísťuje zapínání.

 

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Host (05.12.2019/10:31)
Kategorie: Odstřižky..., Začínáme se šitím
6
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x