14.11.2019 | Jana | 2 komentáře

Videokurz: šifonové šaty III.

Po přípravách z prvního a druhého dílu v tom třetím konečně začneme dávat celé šaty dohromady. Na úvod vám ukážu pár tipů na šití jemných látek, v dalších částech projdeme šití francouzského švu, rozparku na rukávech a šití manžet či podšívky.

Ve videích jsem se snažila pojmout všechny postupy co nejuniverzálněji tak, abyste je mohly použít u základního topu, stejně jako u komplexnějších šatů jako jsou tyto. Nicméně každý model je trošičku jiný a i Bára při šití svých šatů postupovala jinak než já – já jsem volila podšití jedním kusem hladké podšívky, Bára jednotlivé díly podrážela (takže nejdříve sestehovala jednotlivé díly k dílům z podšívky a pak je teprve sešívala, já jsem sešila boční díly na živůtku a podšívce zvlášť a pak je teprve spojila dohromady v horním okraji, o tom ale podrobněji až ve 4. díle).

Zároveň jsem při šití už nijak neřešila délky – díky srovnání střihu s mými oblíbenými šaty. Pokud délky ale ladit chcete, je jasné, že nebudete dokončovat téměr celý rukáv ještě před vsazením.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (14.11.2019/5:52)
Kategorie: Techniky, Videa, Vyšší krejčovina, Začínáme se šitím
2
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x