2.11.2019 | Barbora | 3 komentáře

Altuzarra

Hedvábné šaty, které jsem vám představila v článku z minulého týdne a o nichž Jana natočila videokurz, jenž právě na našich stránkách vychází, mne inspirovaly, abych se v dnešním krátkém sobotním článku trochu víc zaměřila i na návrháře daného střihu – Josepha Altuzarru.

Altuzarra je poměrně mladá módní značka. Představení první samostatné kolekce proběhlo v roce 2008 v New Yorku. Její zakladatel Joseph Altuzara pochází z Francie, přímo z Paříže, kde se v roce 1983 narodil čínsko-americké matce a francouzskému otci.

Ve svém životopisu uvádí stáže u věhlasných designérů a módních domů, kde využíval své znalosti ze studia historie umění. Pracoval mimo jiné pro značky Marc Jacobs, Rochas, Proenza Schouler či Givenchy.

Joseph Altuzarra

Při hledání informacích o jeho tvorbě, kterou vám představím ve vybraných fotografiích, jsem narazila i na poměrně obsáhlou fotogalerii z jeho vlastní svatby, kterou zveřejnil časopis Vogue na svých webových stránkách.

Jeho styl je velmi ženský a v kolekcích převládají poměrně výrazné, přesto nositelné modely. Altuzarra hodně využívá drapování, zavazování a asymetrii, která zvýrazňuje ženské křivky. Šaty, halenky i kabáty je možné zakoupit na několika designérských webových portálech, avšak ceny jsou víc než vysoké.

Ať už si tedy troufnete s námi šít Altuzarrův model z Patrones nebo ne, pokochejte se dnes s námi několika inspiračními fotkami z Altuzarrovy tvorby.

Jaro 2017 Ready to wear

Pre Fall 2019

Podzim 2019 Ready to wear

Jaro / Léto 2018

I vévodkyně Kate nosí šaty od Altuzarry…

Jaro 2019

Který je váš favoritní model? 🙂

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora (02.11.2019/2:06)
Kategorie: Odstřižky..., Zdarma
Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Sisly
3 let

Líbí se mi všechny jeho modely z článku a nejméně zrovna ty modré, co má na sobě vévodkyně Kate. Byla jsem zvědavá na šaty nevěsty z jeho vlastní svatby…. 🙂

Pavlina T.
3 let

Děkuju za článek a odkaz na svatbu. Je to pecka. Tolik citu pro detail.. komentáře mi daly nahlédnout na nový rozměr vztahu.

Altuzarra se mi moc líbí. Asymetrické prvky jsou pro mě velmi ženské. Můj favorit jsou jarní šaty s asymetrickým volánem na sukni.

Vendula
3 let

Za mě vede vzorovaný kabát z kolekce podzim 2019 RTW (na fotce uprostřed) a pak ten olivově zelený kabát ke konci článku. (…. Ach jo, já si ještě nestihla ušít žádný nový kabát na tuhle zimu, budu muset zjednat nápravu :-).)

3
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x