V rámci společného šití jsme měly obě s Petrou naplánované použití všívacích výztuh do našich trenčkotů, nicméně při promýšlení našich projektů jsme tak trochu změnily plány.
A protože víme, že spousta z vás právě všívací výztuhy použít chce, rozhodla jsem se pro vás sepsat takový malý návod, jak na to – respektive, jak bych postupovala, kdybych tak trenčkot šila.
Věděla jsem, že vzhledem k tomu, že budu chtít variabilní klopu a pikýrování by na ní bylo zespodu dost vidět, budu používat trochu jiný postup než u klasického saka či kabátu.
Jednou z možností je určitě pouze vynechat samotné pikýrovaní a tvarování, jako byste šily plášť bez klopy.
V této chvíli jsem si ale řekla, že by mohlo být zajímavé vám zároveň ukázat, jak obvykle postupujeme, když nevíme, jak budeme/chceme danou věc šít.
Ne vždy totiž lze najít jednoduchý a jednoznačný návod.
Třeba u korzetových bází existují na celých těch internetech asi tři články, zbytek naší technologie vznikl prostě kompilací informací z mnoha knih a webů a hlavně analyzováním fotek na Pinterestu.
Takže když zkoušíme něco nového, rozhodně to není tak, že otevřeme knihu a jedeme (a jak psala minule Bára, návody v časopisech dokonce většinou úspěšně zcela ignorujeme).
Abych se vrátila k původnímu tématu: existuje spousta metod, jak si ušít dobře vypadající sako či kabát. Klasickému šití se věnují hned dva naše seriály, ale může nastat situace, kdy si práci chcete/potřebujete trochu ulehčit.
Velké rozdíly jsou ale i u nažehlovacích metod a metod hybridních, kdy buď všívací výztuhy všíváme na stroji a/nebo je částečně nahrazujeme výztuhami nažehlovacími.
A tady je potřeba trochu zapátrat a vyzkoušet, co bude nebo nebude vyhovovat zrovna vám.
Jak postupuji já?