10.10.2019 | Jana | 3 komentáře

Hybridní metody výztuh sak a kabátů

V rámci společného šití jsme měly obě s Petrou naplánované použití všívacích výztuh do našich trenčkotů, nicméně při promýšlení našich projektů jsme tak trochu změnily plány.

A protože víme, že spousta z vás právě všívací výztuhy použít chce, rozhodla jsem se pro vás sepsat takový malý návod, jak na to – respektive, jak bych postupovala, kdybych tak trenčkot šila.

Věděla jsem, že vzhledem k tomu, že budu chtít variabilní klopu a pikýrování by na ní bylo zespodu dost vidět, budu používat trochu jiný postup než u klasického saka či kabátu.

Jednou z možností je určitě pouze vynechat samotné pikýrovaní a tvarování, jako byste šily plášť bez klopy.

V této chvíli jsem si ale řekla, že by mohlo být zajímavé vám zároveň ukázat, jak obvykle postupujeme, když nevíme, jak budeme/chceme danou věc šít.

Ne vždy totiž lze najít jednoduchý a jednoznačný návod.

Třeba u korzetových bází existují na celých těch internetech asi tři články, zbytek naší technologie vznikl prostě kompilací informací z mnoha knih a webů a hlavně analyzováním fotek na Pinterestu.

Takže když zkoušíme něco nového, rozhodně to není tak, že otevřeme knihu a jedeme (a jak psala minule Bára, návody v časopisech dokonce většinou úspěšně zcela ignorujeme).

Abych se vrátila k původnímu tématu: existuje spousta metod, jak si ušít dobře vypadající sako či kabát. Klasickému šití se věnují hned dva naše seriály, ale může nastat situace, kdy si práci chcete/potřebujete trochu ulehčit.

Velké rozdíly jsou ale i u nažehlovacích metod a metod hybridních, kdy buď všívací výztuhy všíváme na stroji a/nebo je částečně nahrazujeme výztuhami nažehlovacími.

A tady je potřeba trochu zapátrat a vyzkoušet, co bude nebo nebude vyhovovat zrovna vám.

Jak postupuji já?

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (10.10.2019/8:37)
Kategorie: Odstřižky..., Techniky
3
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x
()
x