23.9.2019 | Barbora Jana | Žádný komentář

Šijte s námi trenčkot/parku – prošívání, zdvojení předního a zadního dílu, kapsy

Po nastříhání všech dílů se můžeme vrhnout na vlastní šití. Ještě než ale budeme cokoliv dělat, měly bychom učinit zásadní volbu, která je napůl stylová a napůl technická: jde o prošívání.

K trenčkotu patří prošívání na stroji a toho prošívání není málo. Jednou z věcí, které se každý začátečník musí oprávněně bát je, jak to prošít rovně a rovnoměrně. Vodiče švů moc nepomáhají, protože obvykle prošíváme v menší vzálenosti, než je polovina šíře patky.

Pokud si nejste jisté svou schopností šít přesně a rovně, celé linie prošívání můžete  vyznačit pomocí sublimační fixy nebo aquafixu. Tento postup je nejjistější a zároveň zdaleka nejzdlouhavější. Nejjednodušší je asi prošívání na polovinu šíře patky, což bývá nějakých 8-9 mm. Přijde vám to moc? Nebojte, nosí to tak i kapitán Hastings. 🙂

Pokud byste přece jen trvaly na užší šíři prošití, najděte si na patce nějakou značku, které se při prošívání budete držet.

Máte hlavu v dlaních a říkáte si, že jako v průmyslu to mít nikdy přesně nebudete? Průmyslové stroje nabízejí jednu velkou výhodu a to jsou kompenzační patky. Patky se prodávají jako pravé a levé a v různých šířkách, dokonce i v teflonové úpravě.

Kromě šíře prošití byste se měly rozhodnout i jakou nití a v jaké barvě budete prošívat. Prošívání je součástí designu trenčkotu, takže nemusí být úplně nenápadné.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora Jana (23.09.2019/11:41)
Kategorie: Šijte s námi, Techniky, trenčkot a parka
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x