12.9.2019 | Barbora | 1 komentář

Jak ušít pěkný oboustranný šev

Naše podzimní společné šití přináší mnoho výzev a některé z vás budou možná potřebovat tento tutorial. Pokud se rozhodnete šít nepodšitou parku, nebo v budoucnu cokoliv jiného, pak určitě využijete následující informace.

Když šijete nějaký kousek s podšívkou, můžete u šití lehce lajdačit a nedávat si až tak záležet na tom, jak budou vypadat švy z rubu. Ukryjete je totiž pod podšívku. U nepodšitého oděvu ale záleží i na tom, jak bude vypadat zevniř. Máte naštěstí ale poměrně dost možností. Tou úplně nejbanálnější je použití overlocku, kdy švy čistě obroubíte a sestřihnete na stejnou šíři. Určitě bych nedoporučila použití obyčejného zigzagu. S ním by i sebelepší kousek po nahlédnutí do vnitřku získal punc “domadělku” a tvořilkovství. Ale ani overlock není úplně pěkný, občas potřebujete rubovou stranu ještě výstavnější. Pak můžete použít buďto francouzské švy, začištění šikmým proužkem nebo přeplátovaný šev. A právě u posledně jmenovaného bych se chtěla v dnešním článku zastavit a podívat se na jeho alternativy. Existuje totiž několik variant, jeho verze můžete šít různými způsoby a také podobné švy najdete pod různými názvy.

Úplně nejjednodušší variantu, jak takový šev ušít, uvidíte na následujích fotografiích.

Švový přídavek by měl mít dvakrát šíři hotového švu. Tzn. když chcete mít šev užší, třeba na halenku nebo košili, stačí 0,8 – 1 cm. V případě bundy či džínů nastřihněte přídavek o malinko širší, alespoň 1,5 cm.

Díly položíme lícovou stranou na sebe a sešijeme.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (12.09.2019/10:36)
Kategorie: Techniky, Začínáme se šitím
1
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x