5.9.2019 | Jana | 5 komentářů

Domácí kosmetika

Ačkoliv je primárně náš web zaměřený na šití oděvů, občas se pouštíme do trochu jiných vod – mohly jste se dočíst o tkaní či pletení, což jsou ale pořád textilní ruční práce, takže tato témata nejsou tak vzdálená. Dnešní článek ale odbočí trochu víc a bude o tvorbě domácí kosmetiky.

S webem toto téma ale souvisí, protože výroba domácí kosmetiky má mnoho společného s naší filosofií:  za cenu běžně dostupné kosmetiky si můžete vytvořit něco mnohem kvalitnějšího, navíc přímo na míru.

Když jsem se před někým zmínila, že s tímto začínám experimentovat, první dotaz zněl, jak jsem na to vůbec přišla.

A jak jsem na to vůbec přišla?

Díky přátelům na FB na mě vykoukla kauza jedné české firmy, která podle všeho oleje pančuje a do některých přidává chemická aromata. Jeden z inkriminovaných olejů (moringový) mě zaujal tím, jaké vlastnosti má v čisté podobě mít, a protože jsem holka zvědavá, objednala jsem si ho. A on opravdu fungoval! Navíc jeho cena byla mnohem nižší než u krémů, které běžně používám. Oleje ale nepatří mezi moje oblíbené zůsoby aplikace, navíc tenhle konkrétní docela smrdí, takže jsem začala pátrat, jestli by se z oleje nedal vyrobit krém a případně jakým způsobem. A dal!

Když chcete s domácí kosmetikou začít, může vám jít hlava kolem – olejová fáze, vodní fáze, emulgátory, hydroláty (květové vody), tisíc různých příměsí…  V téhle chvíli to spoustu lidí vzdá.

Naštěstí jsem v této fázi narazila na stránky tvůrkyně, která preferuje ve vyrábění kosmetiky jednoduchost a loni jí vyšla kniha, kterou jsem si objednala. V knížce je napsané opravdu vše potřebné do začátku a pokud se nebojíte, můžete se rovnou pustit i do náročnějších věcí, jakými jsou třeba právě krémy na obličej nebo na opalování (ale doporučuji z vlastních zkušeností spíše zůstat při zemi).

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (05.09.2019/10:01)
Kategorie: Odstřižky...
5
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x