26.8.2019 | Jana | 20 komentářů

Trenčkot – inspirace, vhodné materiály a střihy

V minulém díle našeho společného šití jste se mohly dočíst něco o historii trenčkotu. Už samotná historie a cesta od vojenského pláště k univerzální součásti šatníku téměř každé ženy je inspirující, ale dnes bych vám chtěla mimo jiné ukázat, že trenčkot využijí i ty z vás, kdo na módní klasiku zas až tak nejsou.

Výhoda trenčkotu je, že jde o skutečně univerzální a zároveň vysoce funkční oděv. Můžete jej nosit k malým černým, koktejlkám, květovaným rozevlátým šatům nebo tričku a džínám. Hodí se jako svrchník na návštěvu divadla, ale klidně i na písek.

Zdroj: Vogue

Hodně se proměňují i materiály, ze kterých se trenčkoty šijí. Béžový bavlněný gabardén je nestárnoucí klasikou, ale trenčkoty se běžně vyrábějí z viskozových materiálů pro větší padavost, či naopak z kůže nebo krajky.

Trenčkot z opravdu lehké látky můžete nosit i jako šaty.

Zdroj: The Garage Starlets

Fantazii se meze nekladou a nekladou si je ani u Burberry, tradičního výrobce trenčkotů. Nicméně čím výraznější materiál a dezén, tím méně univerzální kus získáte, což je při pracnosti výroby možná trochu škoda.

Zdroj: Burberry

 

Zdroj: Elle.com

 

Zdroj: Elle

Klasika bude vždy vypadat dobře, i když celkové linie se mění – i kdyby konkrétní kus oděvu vydržel, nedá se úplně nosit po dalších 30 let, protože dnešní klasika také nevypadá jako ta z doby, kdy se cinkalo klíčemi. Velké trenčkoty jako z osmdesátých let se sice vrací na výsluní, nicméně bez obrovských vycpávek a se snahou trochu vykompenzovat objemnou horní polovinu.

Klasika z roku 1987. Zdroj: Vogue

 

Soudobá interpretace trenčkotu ve stylu 80. let. Zdroj: The Zoe Report

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (26.08.2019/8:39)
Kategorie: Historie a styl, Šijte s námi, trenčkot a parka
20
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x