22.8.2019 | Jana | 12 komentářů

Až se zima zeptá

Už před mnoha lety jsem si u šicích magazínů všimla jednoho paradoxu: zatímco lednová čísla byla přechodná a ta únorová plně jarní, červencová byla plná prázdninového šití a s podzimem se začínalo až ve vydání srpnovém. Jako by se každý těšil na jaro a podzimní šití odkládal, jak to jen jde. I já to dělám: v lednu až únoru už obvykle začínám s lehčími projekty, ale představa šití kabátu ve 30°C mě příliš neláká. Přitom mi přijde podzimní móda a šití mnohem zajímavější!

Letos jsme startovaly podzimní společné šití nezvykle brzy, hlavně proto, že trenčkoty a parky jsou ideální na přechodné období, ale i když s námi šít nechcete, připravila jsem pro vás inspirační článek s trochu netradičními tipy na podzimně zimní oblečení včetně konkrétních střihů.

Léto máme většinou spojené s lehkými materiály, šaty a volností, oproti tomu zima je šedivá a čím víc se do ní noříme, tím více máme tendenci se šedě i oblékat. Stále dokola stejný top a tmavé džíny, na to honem rychle něco hodit a hlavně být v teple… Abych pravdu řekla, důvod jsem částečně pochopila po návštěvě Japonska, kde od jara do zimy všude svítí neony, které jsou možná otravné, ale přímo vás vybízejí mít barevnější náladu. Když se pak vrátíte domů (zvláště na podzim), přáli byste si mít na náměstí alespoň jeden malý neoník, který by ponuré město trochu rozzářil.

Osobně ráda nosím i v chladném počasí šaty, klidně ty hedvábné. Pořádný vlněný kabát a teplé boty vás totiž zachrání. Často ale slýchám stížnost, že mnohé z nás nerady nosí silonky, a proto volí v zimě raději kalhoty. Dřív jsem cestování silonek řešila ještě jedněmi kalhotkami přes ně, nicméně po objevu značky Heist nic takového potřeba není, prostě drží na místě. Silnější punčocháče mi stačí na celou zimu maximálně dvoje, takže i přes celkem šílenou pořizovací cenu je cena za jedno nošení celkem přijatelná. (Toto není reklama, ale moje zkušenost – jak už jsme psaly mockrát, nikdo nám za to, že něco napíšeme, neplatí ani nedává dárky.)
V případě, že punčocháče opravdu nechcete, použít se dají i leginy a jejich kalhotovější obměny.

Zdroj: InStyle

Teď už k samotné inspiraci. Určitě jste si všimly, že v poslední době nabírá na síle trend návratu k 80. a 90. letům. Říká se, že člověk má tak nějak pod kůží styl z doby, kdy dospíval, protože mu připomíná bezstarostné mládí. Z návratu mrkváčů nijak odvázaná nejsem, ale je fakt, že pro grunge jsem měla vždy tak trochu slabost. Není to tak dávno, co jsem si koupila lakované martensky na podpatku, ale nikdy jsem si je nevzala na sebe, protože… jsou to prostě lakované martensky na podpatku. 🙂 Nicméně kombinace masivnějších bot a lehkých šatů se mi líbí dodnes.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (22.08.2019/6:38)
Kategorie: Historie a styl, Odstřižky...
12
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x