22.7.2019 | Jana | Žádný komentář

Prázdninové čtení II. – články zdarma

Léto máme asi všichni spojené s prázdninami a lelkováním – ať už na louce či u vody. Sluníčko nás tahá ven a spousta věcí, které zvládáme přes rok, jde tak nějak stranou. Osobně se ale těším na deštivé dny, kdy si dcera hraje v pokojíčku a já můžu konečně aspoň trochu šít.

Letos máme sice v rámci Stehu dvoutýdenní pauzu, ale nechtěly jsme vás o články úplně připravit, proto jsme se rozhodly pro malou sérii s připomenutím toho nejzajímavějšího, co web za své působění přinesl. Dnešním tématem jsou články ze sekce Zdarma, takže si mohou počíst i čtenářky, které nemají předplatné.

Velmi důležitou složkou šití je správné padnutí oděvu. Vždycky doporučujeme dělat zkušební modely, nebo alespoň v těch případech, kdy šijete z drahé látky a/nebo opakovaně svoje výtvory nenosíte, protože se v nich necítíte dobře. Hned v prvních týdnech existence stránek vyšel článek, jak zkušební model rychle připravit. A jaký rozdíl může být mezi původním a upraveným modelem jste se mohly dozvědět v článku navazujícím.

Jednou ze základních úprav je zkracování a prodlužování střihu. V tomto článku se také dočtete, jak si střih jednoduše zmenšit či zvětšit v případě, že končí o jednu či dvě velikosti vedle, než byste potřebovaly.

Od teorie se teď přesuneme k šití konkrétních modelů. Do procesu šití malých bronzových šatů couture metodami jste mohly nahlédnout v Petřině článku. Složité projekty je občas ale potřeba proložit těmi jednoduchými, třeba kožešinovou vestou. Hrozně rády šijeme šaty, které jsou pěkné i uvnitř, jedněmi takovými byly citronové šaty. Pokud potřebujete ušít něco rychlého, co se hodí do současného počasí, zkuste jednoduchou hedvábnou košilku/top, kterou si můžete vzít třeba ke kraťasům nebo sukni.

Dnešní článek skončíme s velmi důležitou teorií, a to směrem vlákna a střihovou manipulací (I. a II. díl).

Doufáme, že se vám dnešní výběr líbil a příště se můžete těšit na Bářiny tipy na začátečnické články.

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Jana (22.07.2019/11:48)
Kategorie: Odstřižky...
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x