18.7.2019 | Petra | Žádný komentář

Prázdninové čtení I.

Milé čtenářky, jak jsme anoncovaly, Steh se teď na chvilku s velkými články odmlčí a naordinuje si zasloužené prázdniny. Ale abychom vám zpříjemnily dobu čekání na to, než se v plné síle vrátíme zpět, rozhodly jsme se dát dohromady takový malý tahák odkazující k tematickým souborům článků, ke kterým podle nás stojí za to se vracet. K dnešnímu dni na Stehu visí už 365 publikovaných textů, takže je z čeho vybírat.

Dnes začínám já s tipy z kategorií “Odstřižky” a “Psychologie šití”, kde najdete texty týkající se širších souvislostí šití, jako jsou jeho psychologické, historické nebo společenské kontexty a inspirace. Budou následovat další 3 výběry z “praktičtějších” kategorií, které vás nasměrují dále.

Co vám tedy jako čtení na léto doporučím? V několika textech jsme se věnovaly ztrátě šicího mojo a prokrastinaci, což jsou témata, která se občas týkají každé z nás a je dobré se na ně teoreticky připravit. Můžete si také počíst o tom, že šití v nás obecně vzbuzuje různé emoce, včetně těch negativních. A také se zamyslet nad články o tom, jak ruční práce mohou být také cestou k sebepoznání a sebezdokonalování. Šití je ale zahaleno i mnoha mýty, s kterými je dobré se vypořádat, ale také mnoha představami, “jak se něco správně dělá“, které nás docela často spíš brzdí, než by nám pomáhaly.

Pokud by vám tato dávka psychologie šití nestačila, můžete se také vrátit asi k nejúspěšnějšímu dvojčlánku našich prvních let, minisérii Šití se vyplatí (1. a 2. část).

A pokud byste hledaly v Odstřižkách spíš inspiraci, můžete se znova podívat na sérii článků o indie designerkách (1., 2. a 3. díl) a kouknout se rovnou i k nim na weby, co je u nich za ty dva roky nového.

Přejeme krásné prázdniny a hezké čtení!

 

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Petra (18.07.2019/9:34)
Kategorie: Odstřižky..., Zdarma
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x