11.7.2019 | Barbora | 3 komentáře

Šortky a topy na léto

Ač v létě nosím úplně nejraději šaty, občas se stane, že ne na všechna místa a akce jsou vhodné. Proto jsou mou druhou volbou kraťasy a nějaký top. Dnes bych vám chtěla doporučit své oblíbené střihy a zároveň ukázat, jak jsem se na léto připravila já.

Při jedné z návštěv Evi látek jsem už prakticky na odchodu objevila v sekci zbytků nádherně barevný žakár. Věřím, že kdybych v obchodě zahlédla celou roli této látky, tak na ni sice obdivně pohlédnu, ale asi bych o ní neuvažovala. Jenže jak jsem měla možnost ten přibližně metrový zbytek přiložit na sebe, bylo okamžitě rozhodnuto. Dokonce jsem v první chvíli uvažovala nad sukní v jednoduchém džínovém stylu, ale protože sukně nemám moc ráda a skoro vůbec je nenosím, druhá volba padla okamžitě na kraťasy. A doufala jsem, že mi množství látky bude stačit.

Mým nejoblíbenějším střihem na volnočasové kalhoty jsou Emerson Crop Pant/Shorts od True Bias, které jsem šila v rámci loňského společného šití letních kalhot. Jednou je mám jako delší culottes a dvakrát jako kraťasy, přičemž ty z černého lnu nosím prakticky nejvíc. Jsou pohodlné, s hladkým předním dílem a vzadu do gumy. A to je právě ten důvod, proč jsem se pro ně nerozhodla i tentokrát. Žakár je poněkud tužší látka a řasení do gumy by u něj mohlo dělat neplechu. Vybrala jsem proto svůj druhý oblíbený střih na kraťasy – ten je z letní Burdy 7/2013, model číslo 105. Jedny kraťasy jsem podle něj již před pár lety šila a stále mi slouží. Akorát jsem je oproti původnímu modelu z časopisu prodlužovala. Na zadním díle mají záševky, vpředu funkční poklopec a jsou řešeny do pásku s poutky. Na původním střihu nejsou na zadním díle ani kapsy. Bez nich se mi však zdají kalhoty jakoby nedodělané a navíc zadní kapsu občas používám jako držák na mobil, proto jsem je dodatečně do střihu přidávala. Použila jsem kapsy výpustkové. Jak na ně víte už z našeho fotoseriálu, není to nic složitého.

 

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (11.07.2019/3:25)
Kategorie: Příběhy našeho šití
3
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x