4.7.2019 | Jana | 6 komentářů

Organizace látek a šicích potřeb

Jedním z největších problémů u šití je, že je to koníček náročný nejen časově, ale i na prostor. Je potřeba někam uložit stroj/e, látky, střihy, časopisy, nitě, pomůcky a to nejlépe tak, abychom je ve chvíli, kdy je potřebujeme, půl dne zase nehledaly. Je to už skoro rok, co na našem webu začal vycházet seriál od Šárky, která je svým povoláním architektka. V něm jste se mohly dočíst spoustu zajímavých tipů, jak si uspořádat svůj šicí prostor.

Dnešní článek se bude věnovat spíš tomu, jak si věci zorganizovat, nejen aby byly opticky uklizené, ale hlavně, abyste je našly bez hledání.

Začneme asi nejobjemnější položkou a to jsou látky. Dalo by se říct, že pro mě jsou nákupy látek hned po šití druhým největším koníčkem. Prostě je nakupuju moc ráda a rozhodně ve větším množství, než zvládám zpracovávat. Moje zásoby (ne)utěšeně rostou, ale na druhou stranu svoje látky znám a v případě potřeby vím, kam mám přesně sáhnout. Ve chvíli, kdy vám na látky stačí jedna skříňka, není potřeba nějak řešit organizaci, prostě si látky uspořádejte tak, abyste je dobře viděly. Víc látek ale znamená větší chaos, větší pravděpodobnost, že na nějakou zapomenete, a větší pravděpodobnost, že až si na ni vzpomenete, budete ji zuřivě hledat a při hledání převrátíte půl skříně s látkami, čímž chaos jen zhoršíte.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (04.07.2019/2:10)
Kategorie: Odstřižky...
6
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x