23.5.2019 | Jana | 16 komentářů

Malý průvodce nákupy látek

Z odstupu vypadá šití možná snadně: vezmete kus látky, nějak nastříháte, sešijete a máte šaty. Čím více ale do tajů šití oděvů pronikáte, je vám jasnější, že se může pokazit úplně všechno. Jednou z chyb, která může pohřbít i perfektně padnoucí a dobře technicky vypracované šaty, je výběr materiálu. Jako samouk jsem při výběru té správné látky vždycky tápala a mockrát se mi stalo, že jsem použila materiál naprosto nevhodný a pak nešťastně hodila ušité šaty po jednom nošení na dno skříně.

Abychom dnešní článek nezačínaly úplně pesimisticky, přidám hned vtipnou příhodu přímo z jednoho z našich oblíbených obchodů, B.P. látek. Vždycky před kurzem se zde setkáváme s účastnicemi, abychom jim případně pomohly s výběrem látky. Bývá to většinou docela hektické, protože se chceme věnovat všem naplno, takže obvykle vyrážím dřív, abych si v klidu prohlídla sortiment. Při jednom takovém osamoceném brouzdání po skvostech u pana Pavlačky přišel do obchodu pán, který evidentně netušil, která bije. Ptal se na červenou látku, pan Bedřich mu řekl, že má akorát jednu červenou kostýmovku od Moschina. Na to pán nadšeně přitakal, že přesně kostýmovku potřebuje… chce totiž vyrobit kostým Mikuláše! Po ubezpečení, že kostýmovku Moschino na kostým Mikuláše vzhledem k ceně asi pán opravdu nechce, jej pan Pavlačka nasměroval do poněkud cenově adekvátnějších obchodů vzhledem k zamýšlenému záměru.

Tím se i dostáváme k tomu, co byste si z následujícího textu měly odnést: nejde o naučení se druhů  vazeb nebo názvů materiálů, ale o to, aby daná látka odpovídala typu modelu, který šijete.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (23.05.2019/9:44)
Kategorie: Odstřižky..., Začínáme se šitím
16
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x