18.5.2019 | Petra | Žádný komentář

Tip na stylistický blog

Když jsem v zimě začala psát články o šití a stylu, chtěla jsem pro vás dát dohromady také nějaké tipy na inspirativní odborníky z oblasti stylového poradenství. Měla jsem docela jasnou představu, jak by měla vypadat ideální stylistka, kterou bych si třeba v nějakém alternativním vesmíru, kde bych na to měla dost peněz, byla ochotná najmout: výrazná, velmi nekonformní Američanka středního věku, se zálibou v černé barvě, alternativních střizích a punkovo-rockových detailech, vyhýbající se všemu „dámskému“ a líbivému. Asi by stejně jako já měla nosit brýle a mít trochu nezvladatelné vlasy. A úplně ideálně by měla bydlet ve stylově sladěném bytě v industriálním loftu v newyorském Meatmarket districtu a prázdninovou haciendu mít ve vinařské oblasti Napa a dávat skvělé rady i v oblasti interiérového designu. 🙂

Žádnou takovou divu jsem ale za celou tu dobu mezi na internetu se prezentujícími stylistkami samozřejmě nenašla. Na chvíli jsem spadla do černé díry televizní reality show Rachel Zoe Project, https://www.bravotv.com/the-rachel-zoe-project, ve které pološílená stylistka celebrit připravuje své zákazníky hlavně na červený koberec. Styl Rachel Zoe (tzv. boho chic a výrazná inspirace 70. léty, kterou vlastně vnucuje všem svým klientům) je mi poměrně cizí, nemám pocit, že bych za celou dobu sledování odkoukala byť jediný stylistický tip, ale seriál mě baví jako hodně ujetá sonda do obchodu se stylem a dá se jistě doporučit jako nenáročná oddychová zábava.

Rachel Zoe, stylistka hollywoodských hvěz.

Nejvíce dobrých stylingových rad jsem ale za poslední měsíce paradoxně nasbírala od ženy, která se snad už nemůže víc lišit od stylistky, kterou jsem si vysnila na začátku textu – je to usměvaná dáma, co má ráda výrazné barvy, velké korále a zdobný dámský styl. Jmenuje se Imogen Lamport a kromě toho, že je autorkou několika knih o stylingu, vydává také blog Inside Out Style. Před pár lety mě na ni upozornila naše kamarádka a inspirátorka Anička, ale na rovinu se přiznám, že jsem poprvé blog jen zběžně prohlédla a zase zavřela s tím, že to není nic pro mě. Bohudík jsem ale blog přidala k sledovaným a postupně mu přišla na chuť, přestože mi prezentovaný styl není vůbec blízký. Jak je to možné?

Imogen Lamport, stylistka reálných žen.

Imogen je totiž velký systematik. Najdete tu klasické posty o kombinování barev, vzorů a materiálů, ale koukněte třeba na tenhle souhrn možných výstřihů nebo následující matematický post, který vám pomůže vypočítal ideální hloubku pro výstřih či náhrdelník. Barevná typologie mě nikdy moc nebavila, ale z téhle oblasti na blogu najdete také plno tipů, a to jak v kontextu oblékání, tak i makeupu. A v neposlední řadě se autorka nevyhýbá ani “nepopulárním” tématům, jako jsou třeba tělesné změny v klimakteriu a jejich vliv na šatník. Někdy jsou tu zase vlastně úplně banální rady, které ale překvapivě fungují, jako třeba tehle textík o tom, jak si zastrkat tričko či halenku pod pásek a dodat mu tak chybějící tvar.

Co z tohoto krátkého doporučení tedy vyplývá? Že stylové rady nemusíme hledat jen u stylistů, jejichž styl oblékání je nám blízký. Stylisté typu Imogen nás posouvají k tomu, abychom pochopili obecné stylové zákonitosti a našli si svoji cestu. Stylisté typu Rachel Zoe naproto tomu hlavně svými radami vyrábějí kopie sama sebe.

Máte nějaké oblíbené webové či televizní stylisty? Podělte se o ně s námi v komentářích.

 

 

 

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Petra (18.05.2019/10:08)
Kategorie: Odstřižky..., Zdarma
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x