15.4.2019 | Jana | 7 komentářů

Domácí vs. průmyslový stroj

Nedávno vám svou recenzi na nový šicí stroj přinesla Bára. Tentokrát je řada na Janě! Oba stroje jsou odlišné, ale každá z nás má trochu jiné požadavky a potřeby, takže věříme, že i tato recenze zaujme spoustu čtenářek, které uvažují o průmyslovém stroji.

Výběr a koupě nového šicího stroje je naprosto zásadním milníkem v šicím životě. Někdo dává přednost postupnému zlepšování a během deseti let si koupí (a dá pryč) strojů hned několik, někdo zase raději kupuje stroje “na celý život”, nebo si to aspoň ve chvíli koupě myslí. V každém případě je to velký krok, kterému jsme minulé jaro věnovaly celou sérii článků.

Jednou ze skvělých možností, kterou bych doporučila každému, kdo na ni má místo, je koupě průmyslového stroje. Vzhledem k tomu, že se tento můj několikaletý sen stal nedávno skutečností (po maminčině stroji Veritas a Janome 6600, který jsem dostala v roce 2007 k promoci, je to můj teprve třetí stroj), bych se s vámi, kdo třeba váháte, chtěla podělit o své zkušenosti a také vyvrátit pár mýtů, které jsou stále rozšířené mezi celou řadou těch, kdo šijí.

Celé to začalo, když jsem si šla vyzvednout nějaké zboží do showroomu, kde průmyslové stroje mimo jiné prodávají. Při čekání na výdej objednávky jsem pozorovala paní, která si jeden ze strojů zkoušela, a i z těch dvou metrů mi bylo jasné, že je to úplně něco jiného než můj domácí stroj, ačkoliv ten patří ve své kategorii ke špičce. Doma jsem navíc zjistila, že ten konkrétní model nestál ani dvacet tisíc, čímž padl můj první mýtus – průmyslové šicí stroje musí být drahé.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (15.04.2019/8:11)
Kategorie: Odstřižky...
7
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x