1.4.2019 | Barbora | 8 komentářů

Bonusová kabelka – 1.díl

Když jsme promýšlely nové téma společného šití a rozhodly se pro kabelky, bylo mi jasné, že se jedná o téma velmi rozsáhlé. Ale to jsem ještě netušila, jak moc mě začne bavit. Jedná se totiž o opravdovou výzvu. A když začnete zkoušet a jdete více do hloubky, objevujete úplně nový svět. Některé věci vám začínají do sebe zapadat a některé se pro změnu tváří ještě zapeklitěji. Ze začátku jsem si to představovala jednodušeji. Najdu střih, vystříhám, sešiju, přicvaknu pár nýtků a karabinek a kabelka je na světě. Ono to na jednu stranu takhle opravdu je. Nehledejte v tom žádnou velkou vědu. Pokud máte kůži, kterou vaše mašina prošije, jde to opravdu jednoduše, skoro jako byste šily třeba šaty. První kabelku, kterou jsem takto ušila, jste mohly vidět v minulém článku. Nebylo na ní prakticky nic složitého. Zrovna u takového jednoduchého modelu se obejdete bez speciálního nářadí. Opravdu stačí stroj, lepidlo a svorky. Jenže když zvládnete nositelnou kabelku, která se vám líbí, zjistíte, že můžete jít ještě dál a zkoušet a zkoušet a posunout vaše hranice.

Z kabelky jsem měla sice radost, celkem často ji teď nosím, ale popravdě to nebyl žádný výkon. Ona totiž není kabelka jako kabelka. A já měla v hlavě pořád ještě trochu něco jiného.
Musím totiž přiznat, že mne neustále lákala ta kabelka od Céline, která to vlastně všechno způsobila. Pořád jsem ji na stránkách prohlížela ze všech stran, googlovala originály i padělky, zjišťovala barevné kombinace, kterých je nepřeberné množství. Líbila se mi střihově a zdála se mi i praktická. Ale pořád jsem měla obavy, jestli to není velké sousto. Jistě to znáte – vejdete například do obchodu, vlastně ani nezáleží do jakého, vezmete do ruky první věc, která se vám fakt líbí, zjistíte, že je to většinou ta nejdražší a nejlepší na daném místě a i když se snažíte hledat lacinější či jednodušší alternativy, tu první zkrátka z hlavy ne a ne dostat. Já to tak měla právě s touto kabelkou a opravdu dlouho jsem přemýšlela, až jsem si střih objednala, že se do ní pustím alespoň pokusně. Zkusit se má všechno.

Inspirace

Začala jsem tedy opět zkušebním modelem z vlněného filcu. Chtěla jsem si vyzkoušet, jestli mi bude vyhovovat tvar a velikost kabelky. Zkušební model jsem ušila velmi jednoduše, prakticky jen základní tvar a vynechala jsem veškeré detaily.

Protože mi kabelka vyhovovala, řekla jsem si, že ji zkusím ušít. Znamenalo to ale dokoupit další kůže, protože ty, co jsem měla, nebyly úplně vhodné. Naštěstí jsem měla cestu do Prahy a mohla jsem se zastavit v Apedu. Potřebovala jsem kůži jak na svrchní díly, tak i jemňounký semiš na podšívku. U téhle kabelky je výhoda, že ji můžete nakombinovat z více druhů kůže. Někdy totiž může být problém sehnat stejnou kůži v několika kusech, pokud je z menšího zvířete. Také jsem musela dokoupit potřebné kovové komponenty, i když se mi to nedařilo, jak bych si představovala a musela jsem udělat kompromis.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (01.04.2019/12:48)
Kategorie: kabelka, Příběhy našeho šití, Šijte s námi
8
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x