25.3.2019 | Jana | 13 komentářů

Šijte s námi koženou kabelku – fotografie hotových modelů a soutěž

Pořád váháte ohledně domácího šití kožených kabelek? Doufáme, že vás dnes přesvědčíme, abyste do toho šly! Ačkoliv se svými dosavadními výrobky nejsme úplně stoprocentně spokojené, s počátečními nulovými znalostmi jsme dokázaly ušít nositelné kabelky. A abychom vás ještě více navnadily, uspořádaly jsme pro vás soutěž, do které cenu věnoval obchod se sedlářskými potřebami PetHardware. Soutěžíme o poukázku na 1000 Kč do tohoto obchodu a všechny potřebné informace se dozvíte na závěr článku, takže radíme číst pozorně až do konce.

Bára

Šití kožené kabelky byla tentokrát výzva. Mohla jsem se pustit do něčeho úplně jiného, než jsem normálně zvyklá. Naučila jsem se spoustu nových věcí, rozšířila si obzory, zhlédla poměrně dost videí na youtube, přikoupila další nářadí a vybavení. Ale hlavně jsem se ujistila, že pokud člověk chce, tak se není čeho bát a že mě to posunulo zase o krok dál.

Kabelku jsem už párkrát využila a musím říct, že jsem spokojená. Samozřejmě by se dalo ještě pár věcí udělat jinak. Ale to je tak pokaždé. Málokdy se nám podaří konkrétní věc dohnat k dokonalosti, vždy je prostor pro zlepšení. Příště bych možná ještě více vyztužila horní okraj s otvorem pro úchyt. I když mi je jasné, že kdybych příště použila třeba jinou kůži, budu opět na vážkách.

Jana

Musím říct, že tentokrát jsem měla opravdu strach. S faktem, že spousta lidí od nás má nereálná očekávání, se snažíme všechny smířit, ale v tomto případě jsem se modlila za to, aby to nebyl moc velký průšvih. Pořád jsem se uklidňovala tím, že v nejhorším bude mít kabelku moje princezna, ale nakonec si ji přece jen nechám. Jak jsem psala v minulém článku, chyby se vloudily, ale myslím, že na první kabelku v životě to není vůbec zlé. Navíc za tu cenu!

Celá useň, která vyjde rozhodně na dvě kabelky, mě stála 1700,-, kování do 200 Kč, lepidlo (drahé a kvalitní) 500,-, barva na hrany 100,-, nit 90 Kč, teflonová patka 150 Kč, podšívka a výztuha asi 200 Kč. Při šití jiného modelu než máte doma musíte počítat se zakoupením střihu, nicméně pokud koupíte useň v nějakém neutrálnějším odstínu, nemusí vás vůbec trápit, že kabelky budete mít z jedné půlkrávy dvě (mně netrápí ani ta žlutá, protože tu barvu prostě zbožňuju, takže ještě jednu, větší, kabelku určitě využiju).

Do začátku bych ale spíše doporučila kabelky bez kulatých tvarů, protože rovná linka se přece jen drží lépe.

Ještě fotka na modelce. 🙂

A teď už k samotné soutěži: posílat můžete fotky jakékoliv vámi vyrobené kabelky, taštičky či peněženky (výrobek nemusí být kožený) do konce dubna na adresu info@stehzastehem.cz. Soutěž je určená pouze pro předplatitelky. Na začátku května pak vybereme jednu výherkyni, která obdrží dárkový poukaz na 1000 Kč do e-shopu PetHardware platný do konce roku 2019.

Pokud vás šití kabelek přece jen nezaujalo a/nebo se naší soutěže nebudete účastnit, můžete se na začátek května těšit i tak, protože startujeme další společné šití!

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Jana (25.03.2019/12:07)
Kategorie: kabelka, Příběhy našeho šití, Šijte s námi
Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
R.
R.
4 let

Parádní kabelky! Takže se v květnu šijí boty? 🙂

Pavla
4 let

Obě kabelky jsou moc hezké, povedly se vám. Někdy bych chtěla nějakou kabelku zkusit ušít, ale tu první bych asi udělala z plátna, bojím se, že bych kůži zkazila. Děkuji za inspiraci.

TEEK
4 let

MODELY!!! já se držím oblečení, Vám gratuluji, jsou kráásné obě velice

Alexandra
4 let

Skvelé kabelky! Na koľko hodín Vás to približne vyšlo časovo?

Vendula
4 let

Jsou krásné! A máte můj obdiv, že jste se do toho pustily.

HelaF
4 let

Jsou nádherné! Máte můj obdiv, šila jsem lecos, ale na kůži jsem ještě neměla odvahu

Ilona
4 let

můžu se zeptat, jaké lepidlo jste použila a kde jste kupovala. stejně jako mě zajímá, odkud máte barvu na hrany.
děkuju

Ilona
4 let
Odpověď na komentář  Jana

děkuju

13
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x