21.3.2019 | Jana | 6 komentářů

Variace na kimona

Líbí se vám kimonový trend? Mně moc, ale přiznám se, že jsem si s ním moc nevěděla rady. Buď nebyl čas si nějaké to kimono ušít, nebo mi tak trochu bylo líto látky, které je potřeba poměrně hodně, na věc, o níž si nejsem jistá, jak moc ji budu nosit. Poslední měsíce se však potkaly inspiračně a materiálově a já se rozhodla si ušít hned několik oděvů inspirovaných kimony. Klasické kimono jsem si ale paradoxně neušila ani jedno.

Hned první přišel na řadu materiál s výrazným květinovým potiskem od Max Mary z látek Mentalist. Chtěla jsem nějaké šaty nositelné od podzimu do časného jara, takže jsem hodně přemýšlela nad střihem a později i nad polohováním v rámci panelů. Střih je nakonec kombinací dvou různých modelů z Patrones. Střihové kombinace jsou skvělé v případech, kdy nechcete z mnoha důvodů kreslit střih od nuly, ale na vybraném střihu se vám cokoliv nelíbí. Poslední dobou tyto kombinace, kdy si vezmu část ze dvou nebo tří střihů a poskládám z toho střih, jaký si představuji pro daný materiál, používám dost často. Na toto téma jsem se proto rozhodla nachystat celý článek, na který se můžete těšit brzy.

Původní střih měl totiž klasické vsazované rukávy, které jsem předělala na kimonové. Místo rovného dolního okraje jsem spodní část nakreslila do obloučku. Šaty mají všechny švy francouzské, výstřih je začištěný šikmým proužkem, který je v půli přehnutý a podhrnutý. Lemy na rukávech a dolním okraji jsou začištěné rolovaným okrajem. O možných postupech šití podobných materiálů si můžete přečíst v prvním a druhém díle miniseriálu na toto téma.

Po stabilizaci výstřihu jsem si nejdřív žehličkou připravila rolovaný spodní lem. Ještě jsem ho ale nepřišívala. Poté jsem sešila boční švy tak, že byl dolní lem už zarolovaný. Po sešití a všití rukávů jsem začistila výstřih šikmým proužkem a sešila přední středový šev.

Nakonec jsem přežehlila zarolování na dolním okraji na předním středu a lem v ruce přišila.

Pásek je  široká rypsová stuha od Rity, na šatech je fixovaná nitěnými očky.

Při zkoušení  polotovaru šatů se mi docela dost líbilo, jak vypadají k úzkým černým riflím, a tak jsem se rozhodla udělat si ještě podle stejného střihu halenku.

1 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (21.03.2019/9:52)
Kategorie: Příběhy našeho šití
6
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x