18.3.2019 | Jana | 8 komentářů

Šijte s námi kabelku – Jana

Po žluté kabelce se zeleným nádechem jsem toužila od doby, kdy jsem si podobnou zkoušela ve Vídni v jednom obchodním domě. Jednalo se pouze o malý pytlík, do kterého bych nedala ani peněženku, tak jsem raději sáhla po univerzálnější kabelce v černé barvě. Na žlutou jsem ale pořád myslela a když jsem v Solidusu uviděla useň ve vysněném odstínu, začala jsem spřádat plány. Když jsme pak loni na podzim vymýšlely, co bychom mohly šít v rámci dalšího společného šití, padl návrh právě na kožené kabelky. Měla jsem tedy hodně času na naplánování celého projektu, takže jsem samozřejmě začala přemýšlet i nad jinými variantami. Pořád jsem se ale vracela k původní idei a ta také nakonec zvítězila.

Jedna ze zvažovaných možností.

Střih na kabelku jsem okopírovala z tehdy koupené černé taštičky a to následujícím způsobem:

Klopu jsem obkreslila přímo na papír. Přední a zadní díl kabelky jsem vyměřila tak, že jsem si nejdřív nakreslila kříž a nanášela na něj naměřené rozměry. Kabelka je ušitá tak, že středový díl překrývá přední a zadní o 7 mm, takže o těchto 7 mm jsem pak střih na přední i zadní díl rozšířila (kromě horního okraje, který je bez přídavků). Stejným způsobem jsem si nakreslila i středový mezidíl.

Nakonec zbývalo rozkreslit umístění kování a místo našití klopy na zadní díl.

U všech dílů jsem ověřila stranovou symetrii a porovnala je s původní kabelkou, ale na rozdíl od Báry jsem nedělala zkušební model.

Všechny díly jsem vystřihla z kartonu pro pozdější pohodlnější řezání.

Na řezání jsem si pořídila něco jako skalpel, který zaručuje lepší manipulaci. Místa kování jsem si označila šídlem.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (18.03.2019/10:06)
Kategorie: kabelka, Příběhy našeho šití, Šijte s námi
8
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x