4.3.2019 | Barbora a Jana | 16 komentářů

Společné šití kabelek – naše modely

Půvab amatérského šití spočívá mimo jiné v tom, že jen vy rozhodujete, co budete šít. Můžete se tudíž beze strachu pouštět do věcí, které vás předtím ani nenapadly. My se snažíme hledat nové cestičky a témata i kvůli Stehu a jedním z těchto témat je právě šití kabelek z kůže. Začalo to nenápadně: Jana si v Solidusu prohlédla místní nabídku kůží a nadchla se myšlenkou ušít si kabelku v zářivé barvě v pěkném designu, ale za zlomek toho, co stojí designerské kabelky v obchodě. Při hledání inspirace a vhodných střihů našla stránku se střihy na kožené doplňky inspirované právě slavnými kousky. Popravdě nejvíc nás nalákaly asi kabelky od značky Céline, ale ani něco od Hermés by nás neurazilo :-). Pro naše prvodíla jsme si ovšem raději vybraly něco jednoduššího.

Bára

Když jsem se probírala svou sbírkou kabelek a promýšlela, co by tak bylo reálné vyzkoušet ušít, aby to šlo a abych to vynosila, zjistila jsem, že mám jednu větší univerzální kabelku a pak několik menších v různých barvách, které ráda střídám. Do kabelky se mi musí vejít peněženka (poměrně velká, jen při výjimečných příležitostech jako je divadlo či večerní akce nosím nějakou miniaturní), mobil, rtěnka, papírové kapesníčky a klíče. Pokud se ostatní už nevejde, nevadí, aspoň je kabelka lehčí a nebudou mě bolet záda. Naštěstí ty tam jsou roky, kdy jsem musela tahat lahev s pitím, krabičku s nakrájeným jablíčkem, sušenku, autíčko, plyšáka a další arzenál, který byl nutný k uklidnění vzteklých a věčně nespokojených dětí.

Proto jsem se rozhodla, že pro začátek zkusím nějakou jednodušší kabelku z měkčí kůže, abych viděla, jak to můj stroj zvládne a jestli to vůbec bude nositelné. Můj vkus na kabelky je poměrně náročný. Se šitím kůže již nějakou zkušenost mám, kožené šaty byly poměrně velká výzva pro začátek.

Střih na svou kabelku jsem našla na stránkách www.leathercraftpattern.com a vybrala jsem konkrétně tento. Při jeho objednání mne trochu zarazila doba dodání. Sice se jedná o klasické pdf, ale nedorazilo do mailu okamžitě jako většina, nýbrž až druhý den. Střih se skládá z pár dílů a instrukce jsou celkem sporé. K popisu sestrojení popruhu je dokonce jen napsáno, že instrukce vlastně v návodu nejsou řešeny.

Do kabelky jsem navíc přidávala částečné zdvojení horní části kabelky a podšívku. Střih i postup jsem si tedy lehce upravovala podle potřeb.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (04.03.2019/9:09)
Kategorie: kabelka, Šijte s námi
16
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x