21.2.2019 | Petra | 6 komentářů

Petřiny oblíbené obchody

Protože vždy kus týdne trávím v Praze a kus v jižních Čechách, přidám pár svých tipů jak z metropole, tak regionu. Zároveň mi připadá, že i v menších městech už je situace a možnosti nákupu látek o něco lepší, než tomu bylo cca před 5 lety.

Ale nejdřív k Praze. Pokud hledám něco konkrétního a chci investovat do kvalitnějších látek, nejčastěji nakupuji na vinohradských Bermudách, tedy hlavně v našich nejoblíbenějších Evi látkách, Rita’s Galantery a B.P. látkách, o kterých už psala Jana. Aped je pro mě moc zahlcující, většinou se v nabídce ztrácím a nechce se mi čekat na obvykle trochu pomalou obsluhu, i když pár hezkých kabátovek a pokladů z místní galanterní místnosti (většinou zamčené, musíte si říct o přístup u personálu) odtud za poslední roky mám.

Bydlím kousek od Látek Mráz a od galanterie Koh-i-noor, takže poměrně často zajdu i sem. Ano, obojí je trochu skanzen z jiné doby, ale třeba úplety od Mráze žmolkují úplně stejně často jako ty z Evi a jsou minimálně za polovic. Výběr bavlněných a lněných tkaných látek občas překvapí barevností i vzory (třeba ty jejich známé výrazně barevné bavlněné satény používám dost často). Pro kabátovku bych sem samozřejmě nešla, ale na levné úplety, plátna a lny mohu doporučit. Koh-i-noor pak doporučuji pro běžnou galanterii, nitě, šikmé proužky, gumy atd. – pokud máte ale blíže Stoklasu, nevyplatí se samozřejmě jezdit až do Koh-i-nooru. Úplety občas kupuji i v Tex Flexu, který má překvapivě asi největší nabídku jednobarev a gramáží, mezi nimiž skoro vždycky najdete úplet s dobrým poměrem ceny a kvality.

Látky Delsyn, Marija – obchody s ruskými majiteli, kteří mají skvělé oko na výběr látek. Jsou to sice místa, kam nezavítám až zas tak často, ale vždycky tam najdu nějaký poklad za skvělou cenu. Kdybych látky Marija měla blíž, asi bych tam byla každý týden :).

Z pražských kamenných obchodů chodím ještě do Látek Fiala (potahovky, samety, občas lny, zajímavá galanterie – prýmky, stužky atd.), chodívala jsem hodně do Boleny (pěkné a levné vlněné látky, včetně pletenin, občas hedvábí ve slevě), ale ta se teď přestěhovala z centra a v novém obchodě na Jarově jsem ještě nebyla. V Textilforu na Urugvajské ulici je zajímavý sortiment pro nevěsty a také velmi slušná galanterie (prýmky, knoflíky, dokonce i stužku s očky na knoflíky tam šlo sehnat). Maličký obchůdek Šaton na Korunní 56 má převážně bytový textil a závěsy, ale občas ukrýval i úžasná hedvábí a jednu dobu i pěkné vlněné kabátovky.

Pražské obchody, které mi nesedí:

 

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Petra (21.02.2019/2:40)
Kategorie: Odstřižky..., Začínáme se šitím
6
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x