14.2.2019 | Jana | 9 komentářů

Šití umělých kožešin III.

V minulém díle jsme si prošli základní techniky pro šití kožešin a v dnešním díle budeme šít jeden konkrétní kožíšek. Dost často se nás ptáte, kde bereme inspiraci a za sebe musím říct, že v tom hraje obrovskou roli náhoda. Ať už na mě vykoukne obrázek na Pinterestu či Instagramu nebo na mě někde vyskočí látka a inspiraci dohledávám zpětně, šiju povětšinou to, co mě cvrnkne do nosu.

Jednou z takových náhod bylo, to, že se Petra neočekávaně vypravila do Brna a navštívily jsme látky Mentalist. Tam si Peťa vybrala úžasný kožíšek v modrozelené barvě, po kterém jsem taky pokukovala. Pak ale paní majitelka rozložila roli s černým kožíškem, který mě původně vůbec nezaujal, ale jak visel z role a dopadalo na něj světlo… Ten den jsem ještě odcházela bez něj, abych potkala tu správnou inspiraci a nakonec ho našla pod vánočním stromečkem.

Na rozdíl od Báry příliš podle Indie střihů nešiju, ale nakonec jsem v povánočních slevách vybrala jeden od Trend patterns. Hned od začátku jsem v hlavě měla kabátek tak nějak pod boky, protože kožešina je s velmi krátkým chlupem a věděla jsem, že do -10°C ho nosit nebudu.

Kožešina je atypická v tom, že je ze směsi bavlny a viskózy (většina kožešin je čistočistá umělina) a má tkaný základ. Nejdříve jsem se bála, že budu muset podholovat všechny švy, ale nakonec jsem se rozhodla po otestování na zbytku nechat chlupy na švových přídavcích, jak jsou. Kožíšek se dá také opatrně žehlit, ale nedělá mu dobře příliš mnoho páry, proto jsem raději vždy jen oblast zájmu lehce napařila a švy rozžehlila rukou.

Jedním z problémů, se kterým se potýká asi každá pracující matka malého dítěte, je nedostatek času shánět potřebné materiály, zvlášť pokud bydlíte někde, kde něco jako galanterie neexistuje. Tak se mi stalo, že jsem měla nastříhaný kabátek, ale neměla jsem vatelín na vyztužení, víkend před námi a já na kabátku tak strašně chtěla pracovat!

Z toho důvodu jsem se snažila využít všechno, co jsem měla už doma. V zásobách jsem našla nažehlovací filc s pěnovou vrstvičkou, který se používá na výztuhu prsní části do sak a kabátů – měla jsem kus ještě z jednoho pokusu o lepený kabát.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (14.02.2019/10:46)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Techniky
9
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x