11.2.2019 | Barbora | 6 komentářů

Spodní prádlo III. – kde co koupit

Pokud vás minulý díl o spodním prádle navnadil, pokusím se v tomto článku udělat výčet věcí a materiálů, které by se vám mohly hodit, včetně nějakých tipů, kde vše zakoupit.

Krajky

Na spodní prádlo jsou nejlepší jemné elastické krajky. Výhodné jsou krajky v šíři okolo 20 cm, protože z nich ušijete jak podprsenku, tak i kalhotky. Mají ozdobný okraj, jehož design pěkně využijete. Při stříhání je potřeba si dát pozor na zrcadlení krajky, většinou ten stejný vzor naleznete na protilehlém okraji. Elastické krajky v metráži můžete samozřejmě použít také, ale je potřeba nějakým způsobem okraje začistit.

www.tylex.cz

Elastické látky

Pokud nechcete spodní prádlo přímo krajkové, je možné použít i hladké látky jako tyl nebo satén. Obojí seženete také na www.tylex.cz. Poměrně velké množství různorodých elastických látek najdete i na www.rooltex.cz.

Neelastické látky

U podprsenek je žádoucí určité díly podšít neelastickou látkou. Bez výjimek musíte mít zpevněný střed podprsenky mezi košíčky. Poté je žádoucí zpevnit i minimálně spodní díly košíčků, aby je váha prsou moc nevytahovala. Je to dané velikostí prsou, ale také zde hrají roli osobní preference.

V kitech, které jsem zakoupila, byla nepružná umělá látka. Jedná se o 100% nylon a seženete ji v různých silách. Já ji poté objednávala z B.wear, kde ji najdete v kolonce lining – 15 denier je jemnější, silnější variantou je druhá látka v nabídce – sheer cup lining.

Detail nylonové podšívkové látky

Powernet

Tento materiál bych zařadila do samostatné kolonky, přestože spadá pod elastické látky. Je ale natolik specifický a pevný, že si zaslouží svůj vlastní odstaveček.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (11.02.2019/10:41)
Kategorie: Odstřižky..., Začínáme se šitím
6
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x