28.1.2019 | Barbora | 16 komentářů

Spodní prádlo II. – podprsenka

Když jsem si ušila první kalhotky, byla jsem moc spokojená a překvapená, že to vlastně bylo úplně jednoduché a sama sobě jsem se divila, že jsem se do toho nepustila už dávno.

Zato s podprsenkou to bylo trochu složitější. Nejen vybrat materiály, ale i zvolit správný střih není nic jednoduchého. A když už máte střih, pak přijde ten největší zádrhel: volba velikosti. Alespoň napoprvé.

Jak jsem psala již v předchozím článku o spodním prádle, měla jsem po pár večerech vybírání nakonec následující tři favority:

Podprsenka od Madalynne

Marlborough Bra od Orange Patterns

Harriet Bra od Cloth Habbit

Také jsem měla dva kity na spodní prádlo ze Studio Costura (modrý a černo-zlatý) a několik krajek a tylů objednaných z tylex.cz. Ale stále jsem se odhodlávala udělat další krok – objednat nějaký střih a pustit se do toho. Váhala jsem totiž, jak se zkušebním modelem. U takové věci, se kterou nemám zkušenost, je zkušební model nutností. Ale z čeho ho udělat? Nechtělo se mi stříhat do materiálů z kitů. Jenže zkušební model je třeba udělat z co nejpodobnějšího materiálu. Každá pružná látka se totiž chová trochu jinak a na podprsence je těch různých materiálů víc.

Ze střihů jsem nakonec vybrala Marlborough bra od Orange patterns.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (28.01.2019/11:24)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Techniky
16
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x