24.1.2019 | Jana | 2 komentáře

Velbloudí kabát

Tento kabát vás provázel celou sérií opáčka ze šití kabátů, ale i když jste tedy viděly celý proces jeho tvorby, říkala jsem si, že by byla škoda se k němu nevrátit a nepopsat trochu víc celý jeho příběh a detaily vypracování.

Na začátku byl materiál. Jako každý rok jsem i letos totiž hlásala, že velký kabát nešiju, ale objev krásné kabátovky ze směsi vlny a kašmíru od Max Mary v látkách Mentalist mě přesvědčil. Z nabízených barev nakonec padla volba na klasiku nejklasičtější a to béžovou.

A co z klasické látky jiného než klasický kabát? Jednou z inspirací byl opravdu ikonický Manuela coat od Max Mary, ale z několika důvodů jsem se rozhodla, že zvolím malinko odlišný styl. Originální kabát je z roku 1998 a i když střih prošel modernizací, devadesátkový feel z něj pořád sálá na sto metrů, což není úplně můj šálek kávy.

Z toho důvodu jsem zachovala pouze dva nosné prvky kabátu a to zavinovací efekt a výrazné prošívání okrajů.

Vyšla jsem ze střihu z časopisu Nähtrends 9/2017 (Patrones 377) a až na rozšíření přes zadek (které bylo potřeba zatím u všech, na koho jsme střihy z Nähtrends fittovaly) a mých oblíbených úprav jako je zkrácení zad a úpravy pro rovnější ramena jsem nemusela upravovat nic.

Na stránce https://rukodeli-irina.blogspot.com/ můžete najít fotografie všech modelů z Patrones několik let zpět.

Nemusela, ale chtěla – u tvaru klop a límce jsem se inspirovala úplně jiným kabátem a když už jsem byla v tom, předělala jsem i kapsy.

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (24.01.2019/12:09)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Vyšší krejčovina
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x