24.1.2019 | Jana | 2 komentáře

Velbloudí kabát

Tento kabát vás provázel celou sérií opáčka ze šití kabátů, ale i když jste tedy viděly celý proces jeho tvorby, říkala jsem si, že by byla škoda se k němu nevrátit a nepopsat trochu víc celý jeho příběh a detaily vypracování.

Na začátku byl materiál. Jako každý rok jsem i letos totiž hlásala, že velký kabát nešiju, ale objev krásné kabátovky ze směsi vlny a kašmíru od Max Mary v látkách Mentalist mě přesvědčil. Z nabízených barev nakonec padla volba na klasiku nejklasičtější a to béžovou.

A co z klasické látky jiného než klasický kabát? Jednou z inspirací byl opravdu ikonický Manuela coat od Max Mary, ale z několika důvodů jsem se rozhodla, že zvolím malinko odlišný styl. Originální kabát je z roku 1998 a i když střih prošel modernizací, devadesátkový feel z něj pořád sálá na sto metrů, což není úplně můj šálek kávy.

Z toho důvodu jsem zachovala pouze dva nosné prvky kabátu a to zavinovací efekt a výrazné prošívání okrajů.

Vyšla jsem ze střihu z časopisu Nähtrends 9/2017 (Patrones 377) a až na rozšíření přes zadek (které bylo potřeba zatím u všech, na koho jsme střihy z Nähtrends fittovaly) a mých oblíbených úprav jako je zkrácení zad a úpravy pro rovnější ramena jsem nemusela upravovat nic.

Na stránce https://rukodeli-irina.blogspot.com/ můžete najít fotografie všech modelů z Patrones několik let zpět.

Nemusela, ale chtěla – u tvaru klop a límce jsem se inspirovala úplně jiným kabátem a když už jsem byla v tom, předělala jsem i kapsy.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (24.01.2019/12:09)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Vyšší krejčovina
2
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x