13.12.2018 | Barbora | 14 komentářů

Bojíte se šifonu?

Některé látky se nám sice možná líbí, ale na první pohled v nás mohou vyvolávat pocity paniky. Třeba takový hedvábný šifon… Krásná, lehoučká a průsvitná látka… Jenže přesně tohle jsou ty vlastnosti, kterých se nejvíc bojíme. A máme samozřejmě proč. Průsvitné látky a jejich zpracování mají svá specifika. Každý šev je viditelný i z lícové strany. Jejich lehkost a splývavost je krásná především na hotových šatech či halence. Při práci s nimi je to ale právě to, na co vždycky nadáváme.

V dnešním článku bych vás proto chtěla provést úskalími zpracování takových látek a ukázat vám, že pokud uděláte pečlivou přípravu, tak vás žádný šifon nerozhodí.

Rozhodla jsem se ušít šifonové šaty. Chtěla jsem totiž nějaké lehounké a rozevláté, něco trošku jiného, než mám doposud v šatníku. A shodou okolností měla na posledním kurzu Jana jedny moc pěkné, které jí opravdu slušely. Musím přiznat, že při prohlížení časopisů se střihy a při hledání inspirace stále podvědomě inklinuji ke stejným střihům, tvarům a barvám a bojím se čehokoliv nového. Proto mě překvapilo, když jsem si Janiny šaty vyzkoušela, že se mi moc líbí i na mně. A to i přesto, že měly vzor, kterého bych se v obchodě bála (s těmi vzory se opravdu musím polepšit, já vím) a střih také nezapadal do mého stylu. Takže jsem neváhala ani minutu a Janu hned vyzpovídala ohledně střihu a dalších detailů. Látku už jsem měla koupenou. Na společných nákupech před prvním podzimním kurzem jsem pana Pavlačku nechala vytahat prakticky všechny šifony z hlubin jeho krámku a vybrala si samozřejmě ten skoro poslední, protože všechny předešlé měly buď špatnou barvu, moc velký vzor, zvířecí vzor, malý vzor, žádný vzor, divnou kombinaci barev, špatný odstín… No zkrátka vždycky se našlo něco, co by mohlo být lepší. Ale ten poslední mým přáním odpovídal, tak jsem byla spokojená.

Jak jsem zjistila, střih jsem měla už nějakou dobu doma, protože mi ho Jana vykopírovala a poslala. Jedná o střih Vogue 1247, který již není v jejich nabídce. Jana jej akorát na tyto konkrétní šaty trošku upravila. Původní střih je pouze na top, má kratší rukávy a v oblasti klíčních kostí tři sámky na každé straně.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (13.12.2018/11:15)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Techniky
14
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x