10.12.2018 | Jana | 8 komentářů

Opáčko ze šití kabátu II.

V minulém díle kabátového opáčka jsme skončily v okamžiku, kdy jsme měly napikýrované a olemované přednice. Dnes budeme pokračovat dále. Už na úvod článku bych chtěla podotknout, že ne vždy jsem postupovala tak, jak by se tzv. “mělo” postupovat, protože život není učebnice krejčoviny a je dobré to brát trochu selským rozumem. Ve chvíli, kdy jsem měla začít šít kapsy, jsem věděla, že budu mít druhý den spoustu času na šití v ruce, ale ke stroji nebo k žehličce se nedostanu, takže jsem raději přišila podsádky, abych mohla přišít v ruce přídavky (více dále) a kapsy ušila až potom.

A proč kapsy na přednicích a bez podsádky? Je to jednoduché, méně materiálu = lepší manipulace.

O šití kapes si můžete přečíst více v původní sérii s tím, že u kabátů šiji už trochu širší výpustky kvůli odolnosti (místo původních 7 mm raději volím 10 mm). Dneska si ale ukážeme trochu jiný způsob šití kapsové patky, kde jako výztuhu použiji žíněnku. Pokud chcete mít trochu tužší patky, můžete použít i límcové lněné plátno.

Výztuha se kromě horního okraje stříhá bez přídavků (na horním okraji si nechte 1,5-2 cm) a poté se nakrokvičkuje na vrchní látku.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (10.12.2018/8:50)
Kategorie: Techniky, Vyšší krejčovina
8
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x