15.11.2018 | Jana | 8 komentářů

Obelixová sukně II.

Šití pouzdrové sukně sice patří mezi nejjednodušší projekty, na sukni z tropického brokátu jsem ale použila několik základních technik používaných ve vysoké krejčovině, takže jsem původně zamýšlený článek raději rozdělila na dva díly.

V první části jste se mohly dozvědět, jak jsem jednotlivé díly polohovala, aby při relativním nedostatku materiálu nedošlo k násilnému přerušení vzoru, jak jsem díly a důležité linie vyznačila na látku, sešila základ sukně a vyřešila záložku. Dneska už se můžeme vrhnout na podšívku, začištění horního okraje sukně a pásek s poutky.

Ještě než se pustíme do samotného šití, chtěla bych se vrátit k tématu, které jsme minulý týden na našem webu nakously a budeme se mu věnovat i nadále – a to je slušivost. Tato sukně není úplně prototypem oblečení, které by se obecně považovalo za slušivé, ale to je dané dost i tím, že musí sedět naprosto perfektně, což je v konfekci skoro nedosažitelné. Vychytat se musí umístění pasu, množství materiálu nad pasem nebo třeba celková délka. Po došití sukně jsem hodně experimentovala s tím, co k ní a ověřila jsem si, že lépe vypadám s ležérnějšími typy živůtků/triček, která moc neobepínají postavu. To má i výhodu v tom, že ačkoliv je sukně z brokátu se zlatým vláknem, vypadá najednou mnohem civilněji.

A teď už k samotnému šití.

Nejdříve jsem nastříhala podšívku podle základního střihu sukně, ale se zvednutým pasem. Zadní díly vypadají tedy stejně jako na vrchní sukni, ale přední díly jsou pouze s drobným záševkem, bez skladů. Přídavky jsem volila v šířce 1,5 cm včetně dolního okraje.

Na stroji jsem sešila pouze záševky a boční švy, zbytek už jsem šila v ruce.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (15.11.2018/11:52)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Vyšší krejčovina
8
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x