Šití pouzdrové sukně sice patří mezi nejjednodušší projekty, na sukni z tropického brokátu jsem ale použila několik základních technik používaných ve vysoké krejčovině, takže jsem původně zamýšlený článek raději rozdělila na dva díly.
V první části jste se mohly dozvědět, jak jsem jednotlivé díly polohovala, aby při relativním nedostatku materiálu nedošlo k násilnému přerušení vzoru, jak jsem díly a důležité linie vyznačila na látku, sešila základ sukně a vyřešila záložku. Dneska už se můžeme vrhnout na podšívku, začištění horního okraje sukně a pásek s poutky.
Ještě než se pustíme do samotného šití, chtěla bych se vrátit k tématu, které jsme minulý týden na našem webu nakously a budeme se mu věnovat i nadále – a to je slušivost. Tato sukně není úplně prototypem oblečení, které by se obecně považovalo za slušivé, ale to je dané dost i tím, že musí sedět naprosto perfektně, což je v konfekci skoro nedosažitelné. Vychytat se musí umístění pasu, množství materiálu nad pasem nebo třeba celková délka. Po došití sukně jsem hodně experimentovala s tím, co k ní a ověřila jsem si, že lépe vypadám s ležérnějšími typy živůtků/triček, která moc neobepínají postavu. To má i výhodu v tom, že ačkoliv je sukně z brokátu se zlatým vláknem, vypadá najednou mnohem civilněji.
A teď už k samotnému šití.
Nejdříve jsem nastříhala podšívku podle základního střihu sukně, ale se zvednutým pasem. Zadní díly vypadají tedy stejně jako na vrchní sukni, ale přední díly jsou pouze s drobným záševkem, bez skladů. Přídavky jsem volila v šířce 1,5 cm včetně dolního okraje.
Na stroji jsem sešila pouze záševky a boční švy, zbytek už jsem šila v ruce.