12.11.2018 | Barbora | 8 komentářů

Úklid skříně

K napsání tohoto článku mne přiměly dvě věci. Tou první bylo projíždění a mazání starých fotek v telefonu, kdy jsem narazila na počin třídění oblečení v šatně, které jsem vlastně nikdy nedokonala. Druhou pak náhlá změna počasí k horšímu.

Zimu nenesu moc statečně, dokud svítí alespoň trošku sluníčko za oknem, snažím se předstírat, že je stále léto a teplo, vehementně pokračuji v nošení šatů a bosých noh v žabkách. Když se ochladí o trochu víc, tak vyrážím v 7/8 kalhotách s holými kotníky, tričku s dlouhým rukávem a maximálně nějakém maxisvetru. Kdyby na naše nejchladnější počasí stačily takové outfity, tak bych byla opravdu spokojená. Ale když se ráno vzbudíte a nevěřícně koukáte na lehkou jinovatku a před odjezdem musíte seškrábat námrazu z čelního skla, tak opravdu na vlastní kůži poznáte, že nastal čas váš šatník trochu přehodnotit.
Ale je pravda, že do toho se mi nikdy nechce. Nemám místo na odkládání letního, potažmo zimního oblečení někam jinam (kromě zimních bund tedy) a nikdy jsem vlastně neměla zvyk něco zazimovávat. Spíše jsem přežívala s přechodovými kusy oblečení, které se dají vrstvit. Ale z toho plyne pro mne jeden velký problém. Než se totiž psychicky i fyzicky přeladím na zimní období, uplyne mnoho dní, kdy jsem hned od rána velmi nespokojená s tím, co si vezmu na sebe. Situace, kdy jsem schopná během roku či dvou nabrat nebo shodit i deset kilo, tomu moc nepřidá. Takže si takhle ráno sáhnete pro džíny, které jste celé léto neměla na sobě a buďto máte celý den zkažený, protože se do nich nevejdete, nebo naopak (naštěstí momentálně moje situace) – džíny vám plandají a tak se v nich stejně cítíte nesvá. Tím pádem si už pak připadáte divně ve všem, co začnete tahat z hlubin skříně. Když k tomu ještě přidáte uzavřené boty, které jsou po všech těch žabkách a balerínkách tak nějak nepohodlné, máte opravdu náladu na bodu mrazu a ani třeba nová kabelka na tom nemůže vůbec nic vylepšit.

Při mazání těch fotek jsem si uvědomila, že jsem se někdy vloni na podzim pustila do hloubkové očisty šatníku. Původně to mělo být už tehdy téma na článek, ale ani na něj nedošlo. Přečetla jsem v té době pár různých článků na téma minimalismus, hygge, duševní a psychická hygiena, změna stylu apod. Zkrátka všechno možné, co s příchodem chladnějších dnů píšou na lesklých stránkách lifestylové magazíny a vy i díky skleničce červeného máte u čtení pocit, že to všechno přesně potřebujete.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (12.11.2018/10:39)
Kategorie: Odstřižky...
8
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x