8.11.2018 | Jana | 21 komentářů

Obelixová sukně

Jednou z nepopiratelných výhod šití je fakt, že si můžete ušít prostě cokoliv, na co seženete materiál. Dalším velkým plusem je i to, že když se vám líbí nějaký ne úplně slušivý trend, můžete si ho upravit k obrazu svému tak, abyste v něm vypadali dobře.

Jedním z takových trendů mohou být sukně  a kalhoty se zvýšeným pasem, což jsou typy oděvů, které si o správné padnutí přímo říkají. Taková sedící sukně či kalhoty se nebude nijak posunovat a pracovat nežádoucím způsobem, zároveň si můžete pohrát s optickým umístěním pasu (čili místem, kudy vede pásek).

Moje inspirace

U mě došlo po porodu k přemístění pasu (nejužší části těla) o něco výše, než mám optický pas při pohledu zepředu, takže pokud bych umístila pásek takové sukně do něj, sukně by končila někde pod prsy. Díky protiskladům na předním díle by mi pak každý gratuloval k neexistujícími těhotenství, což asi není zrovna to, o co bych stála. Při konstrukci střihu jsem tudíž musela vycházet z obvodu místa, kam chci umístit pas sukně (stylový pas), nikoliv z nejužšího  místa těla (krejčovský pas). V případě, že bych vycházela z krejčovského pasu, sukně by se mi neustále vysouvala někam, kde ji mít nechci.

A vybraný materiál. Zdroj: Valentino

Materiál vám možná připadá poněkud známý. Nemýlíte se! Z krepdešínu se stejným vzorem jsem šila na jaře tropické šaty. Když se ale v nabídce Zanandrea Tessuti objevil nádherný brokát opět se vzorem od Valentina, nedokázala jsem odolat.

Přiznám se bez mučení, že jsem byla nachystaná na dvojí možné využití látky. Toužila jsem sice po pouzdrové sukni s oním zvýšeným pasem, ale nebyla jsem si moc jistá, jestli je to opravdu to, co by se ke mě hodilo. Druhou variantou byla krajková sukně s naaplikovanými jednotlivými motivy.

Záložní varianta. Zdroj: Valentino

Nakonec jsem se i s pomocí zkušebního modelu rozhodla, že to prostě risknu a půjdu do celobrokátové sukně. Už několikrát se mi totiž mírný risk a krok neznámým stylovým směrem vyplatil a díky tomu jsem rozšířila obzory sobě i svému šatníku.

Jak jsem se již zmiňovala, střih  sukně vychází ze základního bloku, jen jsou přidané sklady na předním dílu sukně.

Bylo by skvělé mít na sukni i kapsy, ale stejně jako život je i šití občas o kompromisech, takže původně zamýšelné  klínové kapsy musely ustoupit faktu, že jsem neměla dost látky na sesazení vzoru.

Dalším oříškem vzhledem ke vzoru, který si o sesazení říká, byl zadní středový šev.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (08.11.2018/11:09)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Vyšší krejčovina
21
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x