11.10.2018 | Barbora | 23 komentářů

Podzimní must have… merino rolák

Již v jednom loňském článku jste si mohly všimnout naší záliby v úpletu z merina. Já mu zůstala věrná i letos a s příchodem chladného počasí jsem objednala v Moraviatexu poměrně velkou zásobu. S loňskou tunikou jsem maximálně spokojená. Merino sice lehce zežmolkovatělo, ale zjistila jsem příčinu – praní v běžném prášku společně s ostatním oblečení na 40 stupňů. Při použití pracího gelu na vlnu a šetrného programu jsem takový problém zatím neměla. A protože moje tunika má poměrně velký výstřih, rozhodla jsem se letos pro další základní kousek – rolák.

Kdysi jsem v nějaké knížce četla, že každá žena by kromě bílé košile, černé kožené bundy, velkých slunečních brýlí a červené rtěnky měla vlastnit i přiléhavý černý rolák. Já ho přitom letošní jaro vyřadila z šatníku. Byl to takový obyčejný akrylový kousek z Manga, který se po prvním vyprání lehce rozšířil na úkor délky, ale jeho límec nikdy nepřestal nepříjemně škrtit. Každé jeho nakombinování s čímkoliv mne po pár minutách rozhodilo, protože se mi neustále vykasával a navíc okolo krku nepříjemně táhnul. Když jsem si uvědomila, že jsem jej už opravdu nějaký ten rok neměla na sobě, tak jsem se s ním rozloučila a rozhodla se, že si ušiju nějaký lepší.

Merino byla jasná volba. Je příjemné, hebké a nekouše. Je poměrně dost pružné, takže může být šité opravdu na tělo.

Použila jsem částečně osvědčený střih z Burdy. Jedná se o model č.104 ze zářijové Burdy roku 2012.  Podle podobného střihu (č.123) jsem kdysi šila i triko, takže vím, že je opravdu  přiléhavé a pěkně kopíruje postavu. Dokonce jsem si i myslela, že budu mít střih na triko ještě uložený ve složkách, ale bohužel jsem jej nenašla. Rolák jsem ale nechtěla u krku tak velký, proto jsem si rozměry upravila.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (11.10.2018/9:41)
Kategorie: Příběhy našeho šití
23
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x