8.10.2018 | Barbora | Žádný komentář

Podzimní společné šití – Bářin coatigan

Již v předchozím článku jsem psala o střihu a látce. Nakonec jsem pro daný model využila látku ze zásob a jsem ráda, že jsem ji zpracovala právě na tento kabátek. Vzhledem k barvě i struktuře materiálu to chtělo opravdu něco jednoduchého až minimalistického.

Původně jsem uvažovala o tom, že tentokrát opět přeskočím zkušební model. Byla jsem dost líná a omlouvala jsem si to použitím pružné látky. Ta vám totiž spoustu věcí odpustí. Navíc jsem neplánovala používat žádné sofistikovanější způsoby šití, protože to měla být taková „rychlovka“. Ale nakonec jsem přeci jen rychlý zkušební model udělala a byla jsem ráda. V poslední době mám totiž s určením velikosti tak trochu problémy. Navíc byl střih na tento kabátek pouze ve velikostech 38, 42 a 46. Nastříhala jsem tedy velikost 42 a zjistila jsem, že je mi velká. Svetrokabát jsem sice chtěla pohodlný a volnější, ale tady mi šíře rukávů a volnost v ramenou byla až nepříjemná. Horní část kabátku jsem tedy lehce zúžila a průramek i rukáv jsem překreslila a převzala z velikosti 38 – tím se mi zkrátila náramenice a zároveň se zvedl i průramek.

Nějakou dobu jsem přemýšlela nad výztuhami. Tento model není zrovna typ měkkého svetrovitého kabátku, přísný minimalistický střih společně s koženými vsadkami na předním díle si žádal i nějaké to tužení.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (08.10.2018/10:41)
Kategorie: coatigan, Šijte s námi
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x