10.9.2018 | Barbora, Jana a Petra | 14 komentářů

Podzimní společné šití – harmonogram

Počátkem září se nám lehce ochladilo a my jsme se proto konečně začaly těšit na naše společné podzimní šití. Jestliže chceme stihnout našít novou podzimní garderobu, musíme začít včas. Ale to se nejspíš nikomu z nás v těch horkých teplotách letošního léta nechtělo. Ne vždy se ochlazuje pomalu a postupně, abychom mohly začít pozvolna uvažovat o uložení letních šatiček, šortek a žabek a jejich nahrazení něčím teplejším. Většinou je změna teplot nejdřív nenápadná a pak najednou skoková, předpovědi meteorologů nevěříme, nebo spíš věřit nechceme, a pak na poslední chvíli vymýšlíme, do čeho se přiobléct.

Proto jsme letošní podzim pojaly jednodušeji a vymyslely téma, které jistě zvládne i začátečník. Bude to šití praktické, zároveň časově nenáročné a s potenciálem vytvořit oblečení pro denní nošení, tedy do základního šatníku. Výsledný model ale může být i velmi efektní, lze na něj použít materiály výrazných barev a struktur, prostě může být pojatý velmi kreativně.

Téma letošního společného šití se skrývá pod nehezky znějícím slovem COATIGAN…

Zdroj: fashiongum.com

Toto zvláštní slovo vzniklo spojením slov coat a cardigan a my jej zvolily z toho důvodu, že zní přeci jen trochu honosněji než český ekvivalent, který občas v redakci používáme – tedy svetrokabát :-). Coatigan je ideální oblečení na přechodové období – zahřeje ve studených ránech a večerech, zároveň je ležérnější a také pohodlnější než kabátky či trenchcoaty, které s příchodem podzimu také vytahujeme ze skříní… Navíc je obvykle nepodšitý, jednoduchého střihu, takže ideální i pro začátečnické šití.

Zdroj: Olivia Palermo

Jaký tedy bude harmonogram coatiganového seriálu?

17.9. Vhodné materiály a střihy

24.9. Naše varianty

1.10. Práce s vlněnými materiály – značení, tkanina vs. pletenina, podrážení, výztuhy, práce se žehličkou

8.10. Bářin coatigan

15.10. Janin model

22.10. Petřin svetrokabát

29.10. Naše modely + soutěž

Zdroj: 2leave.com

Teď už je na vás, abyste začaly uvažovat, zda takový nový kousek ve svém šatníku náhodou nepotřebujete (potřebujete!). Typů coatiganů je navíc mnoho – svetrokabát se dá se pojmout jako jednoduché zavinovací pončo, dlouhý svetr s kapsami, kápě či pelerína, ale také jako úplně “kabátovitě” vypadající model, jen ležérnější, ušitý ze svetroviny nebo podobných materiálů. Nápadům se meze nekladou a je jen na vás, co ušijete.

Přidáte se?

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora (10.09.2018/12:08)
Kategorie: coatigan, Šijte s námi, Začínáme se šitím, Zdarma
Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Sarka B.
5 let

yes!

Sisly
5 let

úžasný námět! už se těším na všechny tipy a vychytávky!

AlenaK
5 let

Skvělé, zrovna něco takového bylo v plánu 🙂 Uvažovala jsem o peleríně.

Miriam
5 let

Super, teším sa, niečo také súrne nutne “potrebujem” 🙂

Nadkelka
5 let

Minule som v jednej staršej Burde narazila na vlnene pončo, jednoduché ťavej farby. Zamilovala som sa doň a presne má napadlo, že to je vec ktorá je nesmrteľná, elegantná, No zároveň ležérna a hlavne na šitie jednoduchá? Teším sa teda na túto tému.

Adéla
5 let

Takže zase měním plány, ach jo.
Ba ne, super nápad, to potřebuju.

MonikaP
5 let

Jo! Jdu do toho taky!

Ilona
5 let

moc se těším, protože zatím jsem se vždycky zasekla na vhodném materiálu…..

Trinity
5 let

Jsem hrozně zvědavá na příští díl, protože jsem se předevčírem vydala na výzvědy do Mondial tissus a pak i na internet na tissus.net (latky.cz) a výsledkem bylo velké zklamání. V mých ideálních představách by to měla být “deka” Olivie Palermo (já jí zaregistrovala poprvé u SJP a zamilovala jsem se do ní, ten vzor je krásný), ale jsem otevřená i jiným nápadům. Takže se opravdu nemůžu dočkat, co doporučíte.

Sarka B.
5 let
Odpověď na komentář  Trinity

Přesně tak, já taky začala hned hledat vhodné adepty a nic moc nenašla. Taky by se mi líbilo něco ve stylu deky nebo něco s výrazným pruhem ala první foto u příspěvku. Takže se nemůžu dočkat pondělí 😀

R.
R.
5 let
Odpověď na komentář  Sarka B.

Jee, já jsem snad poprvé trochu napřed, neváhám a i jsem vybrala střih a látku 🙂 . Mám vyhlídnutý šedý vlněný úplet z brněnského Solidusu a střih je Parker Coat od Style Arc.

Trinity
5 let
Odpověď na komentář  Sarka B.

🙂 Přijde mi, že všechny barvy a vzory, které jsem zatím viděla, jsou takové nijaké. Ten vzor na prvním kabátu se mi moc líbí, ale kde něco takového sehnat…
Dalším mým problémem je dilema – líbil by se mi nějaký teplejší kabát, klidně jednobarevný, ale zimních kabátů mám několik, proti tomu pončo, které bych v našich mírných zimách (loni byla zima jen dva týdny) víc unosila, ale žádný vhodný materiál v dohledu. Aby to nedopadlo jako vždy – než se dostanu k vhodné látce a střihu, tak bude půl roku po skončení soutěže 😀

Daniela
5 let

Nemuzu se dockat. Mam tu takovou pleteninku, presne pripravenou :))

14
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x