10.9.2018 | Barbora, Jana a Petra | 14 komentářů

Podzimní společné šití – harmonogram

Počátkem září se nám lehce ochladilo a my jsme se proto konečně začaly těšit na naše společné podzimní šití. Jestliže chceme stihnout našít novou podzimní garderobu, musíme začít včas. Ale to se nejspíš nikomu z nás v těch horkých teplotách letošního léta nechtělo. Ne vždy se ochlazuje pomalu a postupně, abychom mohly začít pozvolna uvažovat o uložení letních šatiček, šortek a žabek a jejich nahrazení něčím teplejším. Většinou je změna teplot nejdřív nenápadná a pak najednou skoková, předpovědi meteorologů nevěříme, nebo spíš věřit nechceme, a pak na poslední chvíli vymýšlíme, do čeho se přiobléct.

Proto jsme letošní podzim pojaly jednodušeji a vymyslely téma, které jistě zvládne i začátečník. Bude to šití praktické, zároveň časově nenáročné a s potenciálem vytvořit oblečení pro denní nošení, tedy do základního šatníku. Výsledný model ale může být i velmi efektní, lze na něj použít materiály výrazných barev a struktur, prostě může být pojatý velmi kreativně.

Téma letošního společného šití se skrývá pod nehezky znějícím slovem COATIGAN…

Zdroj: fashiongum.com

Toto zvláštní slovo vzniklo spojením slov coat a cardigan a my jej zvolily z toho důvodu, že zní přeci jen trochu honosněji než český ekvivalent, který občas v redakci používáme – tedy svetrokabát :-). Coatigan je ideální oblečení na přechodové období – zahřeje ve studených ránech a večerech, zároveň je ležérnější a také pohodlnější než kabátky či trenchcoaty, které s příchodem podzimu také vytahujeme ze skříní… Navíc je obvykle nepodšitý, jednoduchého střihu, takže ideální i pro začátečnické šití.

Zdroj: Olivia Palermo

Jaký tedy bude harmonogram coatiganového seriálu?

17.9. Vhodné materiály a střihy

24.9. Naše varianty

1.10. Práce s vlněnými materiály – značení, tkanina vs. pletenina, podrážení, výztuhy, práce se žehličkou

8.10. Bářin coatigan

15.10. Janin model

22.10. Petřin svetrokabát

29.10. Naše modely + soutěž

Zdroj: 2leave.com

Teď už je na vás, abyste začaly uvažovat, zda takový nový kousek ve svém šatníku náhodou nepotřebujete (potřebujete!). Typů coatiganů je navíc mnoho – svetrokabát se dá se pojmout jako jednoduché zavinovací pončo, dlouhý svetr s kapsami, kápě či pelerína, ale také jako úplně “kabátovitě” vypadající model, jen ležérnější, ušitý ze svetroviny nebo podobných materiálů. Nápadům se meze nekladou a je jen na vás, co ušijete.

Přidáte se?

Článek pro Vás napsala Barbora (10.09.2018/12:08)
Kategorie: Šijte s námi, Začínáme se šitím, Zdarma

14
Leave a Reply

Please Login to comment
10 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
DanielaTrinityBarboraR.Sarka B. Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Sarka B.
Člen

yes!

Sisly
Člen
Sisly

úžasný námět! už se těším na všechny tipy a vychytávky!

AlenaK
Člen
AlenaK

Skvělé, zrovna něco takového bylo v plánu 🙂 Uvažovala jsem o peleríně.

Miriam
Člen
Miriam

Super, teším sa, niečo také súrne nutne “potrebujem” 🙂

Nadkelka
Člen
Naďa

Minule som v jednej staršej Burde narazila na vlnene pončo, jednoduché ťavej farby. Zamilovala som sa doň a presne má napadlo, že to je vec ktorá je nesmrteľná, elegantná, No zároveň ležérna a hlavne na šitie jednoduchá😊 Teším sa teda na túto tému.

Adéla
Člen
Adéla

Takže zase měním plány, ach jo.
Ba ne, super nápad, to potřebuju.

MonikaP
Člen
MonikaP

Jo! Jdu do toho taky!

Ilona
Člen
Ilona

moc se těším, protože zatím jsem se vždycky zasekla na vhodném materiálu…..

Trinity
Člen
Trinity

Jsem hrozně zvědavá na příští díl, protože jsem se předevčírem vydala na výzvědy do Mondial tissus a pak i na internet na tissus.net (latky.cz) a výsledkem bylo velké zklamání. V mých ideálních představách by to měla být “deka” Olivie Palermo (já jí zaregistrovala poprvé u SJP a zamilovala jsem se do ní, ten vzor je krásný), ale jsem otevřená i jiným nápadům. Takže se opravdu nemůžu dočkat, co doporučíte.

Sarka B.
Člen

Přesně tak, já taky začala hned hledat vhodné adepty a nic moc nenašla. Taky by se mi líbilo něco ve stylu deky nebo něco s výrazným pruhem ala první foto u příspěvku. Takže se nemůžu dočkat pondělí 😀

Trinity
Člen
Trinity

🙂 Přijde mi, že všechny barvy a vzory, které jsem zatím viděla, jsou takové nijaké. Ten vzor na prvním kabátu se mi moc líbí, ale kde něco takového sehnat…
Dalším mým problémem je dilema – líbil by se mi nějaký teplejší kabát, klidně jednobarevný, ale zimních kabátů mám několik, proti tomu pončo, které bych v našich mírných zimách (loni byla zima jen dva týdny) víc unosila, ale žádný vhodný materiál v dohledu. Aby to nedopadlo jako vždy – než se dostanu k vhodné látce a střihu, tak bude půl roku po skončení soutěže 😀

R.
Člen
R.

Jee, já jsem snad poprvé trochu napřed, neváhám a i jsem vybrala střih a látku 🙂 . Mám vyhlídnutý šedý vlněný úplet z brněnského Solidusu a střih je Parker Coat od Style Arc.

parker-coat.jpg
Daniela
Člen
Daniela

Nemuzu se dockat. Mam tu takovou pleteninku, presne pripravenou :))