6.9.2018 | Sarka B. | 2 komentáře

JAK SI ZAŘÍDIT ŠICÍ MÍSTNOST III.

V minulém díle našeho seriálu jsme se zaměřili na výběr stolů, umístění stroje a osvětlení. Dnes se podíváme na další důležité prvky šicího místa.

Zrcadla

Zrcadla a jejich velikost a umístění byla také už zmíněna v několika diskuzích na Stehu. Ano, známe to všichni – jediné velké zrcadlo v domě se vyskytuje o tři místnosti dál a obvykle ještě v jiném patře než naše šicí místo.

Velké zrcadlo ukazující celou postavu by určitě mělo být součástí šicího pokoje. Nemusí jít vůbec o drahou záležitost a místo pro něj se vždycky najde.

Zrcadlo je ideální umístit tak, aby se před něj postavil člověk, ale zároveň aby v něm byla vidět panna, aniž by se s ní muselo složitě manipulovat. Někdy je dobré si oděv prohléhnout s odstupem, buď se nechat vyfotit nebo jen právě přes zrcadlo zhodnotit oblečení na panně. Člověk takto s odstupem vnímá daný kus oblečení více jako nezávislý pozorovatel.

Jak velké je zrcadlo na celou postavu? Samozřejmě čím větší, tím lepší. Ale málokdo si může dopřát komfort tanečního zrcadla, aby si prohlédl, jak se právě ušitá sukně chová při chůzi.

V zrcadle šířky 60 cm se bohatě prohlédnete i v širší sukni. Výška a umístění zrcadla tak, aby byla viditelná celá postava, je fyzikální úlohou ze základní školy – přesto je to na všech možných odborných webech o designu interiéru omílané téma, na které nenajdete konkrétní odpověď. Zjednodušeně tedy minimální výška zrcadla je polovina vaší tělesné výšky a dolní okraj zrcadla je třeba umístit na polovinu výšky vašich očí.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Sarka B. (06.09.2018/9:08)
Kategorie: Odstřižky...
2
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x