3.9.2018 | Barbora | 27 komentářů

Střihová úprava, kterou máme opravdu rády: FBA

FBA aneb full bust adjustment. Pokud jste našimi pravidelnými čtenářkami, tento termín už jistě znáte, nebo jste jej v našich článcích alespoň zaznamenaly. Překlad této zkratky doslova znamená úpravu pro velká/plná prsa. Asi nejpodrobněji jsem zatím tuto problematiku popisovala na specifických příkladech v článku FBA a oversized oděvy, ale podle ohlasů a neustávajících dotazů jsem se rozhodla napsat další článek, kde se na FBA podíváme zase z jiné stránky.

Pokud jste si teď zpětně přečetly výše uvedený článek, jistě jste si připomněly, že běžné střihy jsou kreslené pro košíček velikostně označený jako B. Pokud jste článek ještě přečíst nestihly, nevadí, opakování je matka moudrosti a pro pořádek přidám vysvětlení i sem.

V tabulkách střihů najde vždy minimálně údaje o obvodu prsou, pasu a boků. Podle těchto 3 obvodových velikostí se pak můžete řídit při výběru správné velikosti. Pokud ovšem nemáte souměrnou konfekční velikost, bude výběr přibližný a zřejmě budete muset udělat určité kompromisy.

Pro porovnání si vezmeme například velikostní tabulku z Nähtrends a mé obvodové míry – 104/78/103.

Můj naměřený horní obvod odpovídá velikosti 46, zatímco obvod pasu a boků je na pomezí velikostí 42-44.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (03.09.2018/10:29)
Kategorie: Konstrukce, úpravy a fitting, Techniky
27
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x