13.8.2018 | Sarka B. | 2 komentáře

Jak si zařídit šicí místnost či koutek I.

O seriálu věnovaném šicím prostorům jsme v redakci přemýšlely už dlouho, možná jsme o tématu mluvily dokonce ještě dřív, než Steh reálně vznikl. Od začátku jsme ale věděly, že nechceme jen sepsat povrchní inspirace a poskládat dohromady pinterestové obrázky krásných (a zázračně uklizených) šicích pokojíčků. Věděly jsme, že na takový seriál potřebujeme profíka. A pak Petra zjistila, že architektka, která jí dělá projekt rekonstrukce domu, skvěle šije současné i historické oblečení. Měly jsme radost, když se stala naší pravidelnou čtenářkou, návštěvnicí kurzů a nakonec na prosbu o text kývla. Dáváme tedy slovo Šárce v historicky prvním českém architektonickém seriálu o zařizování šicích pokojů, koutů a koutků.

✂️ 

 Šití je pro většinu zdejších čtenářek (a čtenářů) i pro samotné autorky webu Steh za stehem „pouze“ koníčkem. Většina z nás pak má i svá povolání a zaměstnání, která nás živí. Věřím ale, že každé povolání má svůj přesah – jednoduše řečeno někdy se dva zdánlivě zcela nesourodé obory spojí a prolnou. A takhle vlastně vzešel ze strany redakce Stehu nápad na tematickou minisérii. Mé jméno je Šárka, pracuji a živím se jako architektka a zároveň jedním z mých koníčků je šití. Dalším mým velkým koníčkem je tzv. reenactment (rekonstrukce historických událostí nebo období) a s ním související textilní tvorba všeho druhu. Přes historii jsem se k šití samotnému před pár lety dostala, a až postupem času jsem začala šít i sem tam něco do „dnešního života“. Zdála jsem se tedy být ideální autorkou pro seriál o šicích pokojích.

Dnes probereme úplné základy a otázky, o kterých musíme přemýšlet hned na začátku. Co všechno je potřeba k šití a kolik na to potřebujete prostoru? Základní otázka, kterou se někdy zaobíral snad každý, kdo šije – a odpověď není úplně jednoduchá. Možná se tyto otázky množí stejně jako otázky, jak vybrat ten správný stroj nebo žehličku, ale na to, jak zařídit „ten správný“ šicí pokoj nebo si vybojovat v bytě aspoň pár metrů pro šicí mini koutek, neexistuje žádný manuál ani technický list. Já takový manuál nemám a ani vytvořit neumím, pokusím se ale nastínit témata a několik pravidel, s jejichž pomocí bude možné k tomu ideálnímu místu dospět. A říkejme tomuto pokoji, místnosti, koutku jednoduše šicí místo.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Sarka B. (13.08.2018/2:30)
Kategorie: Odstřižky...
2
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x