9.8.2018 | Barbora Jana | 29 komentářů

Patrones / Nähtrends – naše zkušenosti

Znáte časopis Patrones? Pokud patříte k našim pravidelným čtenářkám, tak určitě ano. My jsme jej a jeho báječný obsah objevily v předloňském roce, kdy jsme udělaly hromadnou redakční objednávku a později si všechny předplatily časopis Nähtrends, což je vlastně německá mutace časopisu. Jak jsme podle časopisu šily další a další modely, získávaly jsme zkušenosti. Proto jsme se rozhodly sepsat resumé o tom, jak střihy sedí a třeba vám pomoci se rozhodnout, zda má či nemá předplatné cenu.

Předně musíme říct, že stylově se nám ze všech časopisů líbí střihy Patrones nejvíc. Burda začala být poslední dobou moc devadesátková či dokonce osmdesátková, Ottobre nám stylově neseděl nikdy a La mia Boutique je pro nás trochu moc. Každý to samozřejmě vidí jinak, ale pokud je váš styl blízký tomu našemu, je možné, že jste se do Patrones zamilovaly stejně jako my.

A teď trochu technických informací. Patrones je španělský časopis, každé číslo obsahuje přímo redakční střihy a také různé množství střihů designerských. Vychází v dalších jazykových mutacích, třeba v němčině nebo polštině, ale konkrétně v Německu vyjde za rok 10 čísel místo 12 a v Polsku (pod názvem Szycie) pro jistotu jen každé druhé.  Kromě běžných čísel vychází ve Španělsku každé dva měsíce ještě extra číslo, které obsahuje více střihů a je tematicky zaměřeno.

Každé běžné číslo obsahuje střihy v běžných dámských velikostech, bohužel je však číslování zjednodušené, takže střihy odpovídají burdovským velikostem 36-40-44. Přímo v Patrones jsou pak tyto velikosti značeny o dvě čísla větší, tj. 40-44-48, a aby ten zmatek byl dost velký, tak v Nähtrends ze začátku odpovídalo číslování Burdě, nyní je posunuté o jednu velikost, tj. 38-42-46. Z toho důvodu se vždycky dívejte na velikostní tabulky. Dále je v čísle obvykle velmi šmrncovní kolekce pro větší velikosti, jedna kolekce pro mladé (o číslo menší než standardní kolekce) a dětská kolekce, která má oproti Burdě omezenější rozsah velikostí. Střihy jsou kreslené na výšku 165 cm.

Tolik teorie a teď se dozvíte, jakou zkušenost jsme za ty necelé dva roky s Patrones udělaly:

Jana

Můj první výtvor a vlastně důvod, proč jsem po Patrones zatoužila, byl kabát z čísla 354. Sympatická na něm je i malá spotřeba, takže jsem ho mohla ušít z kašmírové kabátovky, které jsem neměla mnoho.

Kabát je rovného střihu, takže v tomto případě zvítězila lenost a střih jsem nijak neprodlužovala s tím, že prostě kdyžtak posunu vrchol záševku a kapsu (normálně vzhledem k výšce 184 cm musím všechny střihy prodlužovat). Jaké bylo ale moje překvapení, když jsem zkušební model dala na sebe a zjistila, že co se délek týče, kabát až na rukávy skvěle sedí. (Dělala jsem ale dopředu ostatní úpravy, co dělám v Burdě – úprava pro rovnější záda a rovnější ramena). Zúžila jsem také ramenní švy, které ale zužuji všude, protože se v modelech s obrovskými rameny necítím dobře. A stejně jako já se holkám trochu směju, že všude vidí nutnost FBA, já zas všem automaticky zužuju ramenní švy. (Střihy v Burdě nebo ty kreslené podle německé školy mají obecně mnohem širší ramenní švy než třeba konfekce, kde mají saka a kabáty podle současných trendů ramena vyštíhlená.)

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora Jana (09.08.2018/1:50)
Kategorie: Konstrukce, úpravy a fitting, Příběhy našeho šití
29
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x