6.8.2018 | Barbora | 7 komentářů

Jak jsem šila tašku na rozpracované projekty

Na našem webu jste se s návody na domácí dekorace či různé taštičky, etuje a košíčky ještě nesetkali. Za sebe vám dnes vysvětlím proč.

Mezi mé oblíbené blogy patří i některé stránky věnované pletení a jednou z nich je Fringe Association.  Autorka tohoto blogu má také eshop se stylovými pomůckami a doplňky právě pro pletení. A já od té doby, co jsem blog našla, obdivuji její tašky na rozpracované projekty. Samozřejmě že se dají použít na cokoliv jiného, nejen na rozpletené svetry. Vhodné jsou i na rozešité kousky oblečení, když si ruční šití chcete vzít třeba na chatu nebo do vlaku a s igelitkou byste se cítili trochu divně. Já donedávna používala buďto látkové tašky nebo dustbag od jedné kabelky – přeci jen to bylo „stylovější“ než igelit. Ale po pletařské taštičce jsem pokukovala hodně dlouho. Nicméně cena a další náklady, které by padly na dopravu, mne vždy spolehlivě odradily. Občas se ale sejdou okolnosti a vy si zkrátka chcete dopřát něco, po čem už dlouho toužíte. A mně se naskytla příjemná souhra náhod, kdy kamarádka letěla ze Států na svatbu, takže jsem měla možnost ušetřit za dopravu a případné clo. Což byla příležitost, kterou nešlo nevyužít.

Když můj dárek dorazil, byla jsem upřímně lehce zklamaná. Představovala jsem si tašku větší. Ale to je moje chyba, rozměry jsem si mohla zjistit předem. Za druhé – materiál – voskované plátno – není úplně příjemné a z koženého ucha se drolí kousky kůže. Za ty peníze jsem si představovala stylovou a vyladěnou věc, kterou jsem viděla na fotkách, ale bohužel realita byla trochu jiná. Nicméně i tak je taška praktická a vypadá pěkně. A proto jsem se rozhodla, že si zkusím ušít ještě jednu podobnou. Přeci jen originál byl dost drahý, tak si ho musím trochu šetřit, i když maskáčový potisk určitě leccos vydrží.

Se šitím takovýchto věcí nemám vůbec žádné zkušenosti. Vlastně jsem nikdy neušila snad ani plátěnou tašku. Nikdy mě to nelákalo a neměla jsem potřebu. Takže první myšlenka na ušití pletařské tašky mi přišla jako super nápad bez sebemenších nástrah. Když zvládám šít složité kousky oblečení z různých materiálů, tak přeci taková obyčejná taška nebo spíš pytlík není žádný problém.

Čím déle jsem ale tašku zkoumala, tím jsem si přestávala být jistá. Většina postupů se zdála být úplně jasná, ale při představě, jak jednotlivé švy dostat pod stroj, jsem už měla trochu problém. Ale i tak jsem se pokusila sestavit návod, kdybyste náhodou po podobném kousku zatoužily. Pokud máte zkušenosti se šitím kabelek, určitě zvládnete ušít taštičku lepší nebo stejně pěknou jako originál. Pokud jste na tom jako já, tak bude trošku vachrlatá, ale to vždy můžete vydávat za handmade design. 🙂

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (06.08.2018/9:17)
Kategorie: Příběhy našeho šití
7
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x