30.7.2018 | Jana | 8 komentářů

Nažehlovací výztuhy

Při práci s drahými materiály a při tvorbě speciálních kusů oděvu dáváme v redakci rozhodně přednost všívacím výztuhám, nicméně při šití každodenních kusů oblečení, jako jsou různé halenky, kalhoty nebo kabátky těmi nažehlovacími rozhodně nepohrdneme.

Jako u všeho však existují mezi nažehlovacími výztuhami velké kvalitativní rozdíly a pozor si musíte dávat také při samotném nažehlování – v dnešním článku se dozvíte nejen, jak výztuhu vybrat, ale i jak ji správně nažehlit tak, aby vydržela další a další cykly praní bez úhony.

Výztuhy se obecně dělí do 4 skupin – jednak podle podkladového materiálu a také podle toho, zda jsou nažehlovací či ne. Jako podkladový materiál se může použít tkanina, pletenina nebo netkaný materiál. Hned na začátku tohoto článku říkáme, že od netkaných výztuh raději ruce pryč! Výjimkou jsou snad jen prosekané výztuhy, které jsou skvělé na tužení úpletů. Naprosto geniální prosekanou výztuhou je Vlieseline H606, který ale bohužel není jen tak dostupný (a nesehnaly jsme jej bohužel ani do e-shopu), takže když ho někde potkáte, určitě nakupte do zásoby.

Vlieseline H606

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (30.07.2018/12:32)
Kategorie: Techniky, Začínáme se šitím
8
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x