19.7.2018 | Petra | 8 komentářů

Origami cardigan

Knihu japonských střihů s vtipným názvem She Wears the Pants jsem vám zde doporučovala už několikrát, hlavně kvůli mému oblíbenému tričku s epoletkami, které je na obálce. Městský styl modelů inspirovaný pánskou módou, ale také minimalismem a origami tradicí japonských střihů mě hodně baví. Už nějakou dobu jsem chtěla vyzkoušet další střih, a to model č. 15, nazvaný Draped Cardigan.

Mám v zásobách látek už dost uleželé hezké dražší teplákovky (hlavně z kdotokdyslysel.cz), ale také ono populární merino z Moraviatexu, ze kterého by cardigan mohl vypadat velmi hezky. Navíc mi přijde škoda z teplákovin a svetrovin šít jen klasické mikiny či jednoduché svetříky a ráda zkouším netradiční střihy i u volnočasového oblečení (např. tuhle mikinu/bundu podle Pattern Magic znáte?)

Na druhou stranu ale s origami střihy mám už nějaké zkušenosti a vím, že mohou být zrádné a velmi neslušivé, proto jsem se rozhodla nejdříve ušít zkušební verzi z levné teplákoviny, která měla ukázat, do jaké míry bude výsledný cardigan nositelný.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Petra (19.07.2018/9:22)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Začínáme se šitím
8
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x