25.6.2018 | Barbora | 2 komentáře

Šijte s námi letní kalhoty – Emerson culottes

Když jsme letos v zimě přemýšlely, jaké další společné šití si pro vás připravíme, chtěly jsme vybrat něco trošku jiného. A kalhoty jsme takto společně ještě nikdy nešily. Abychom naše šití udělaly co nejvíc variabilní a ukázaly vám různé možnosti, každá máme trošku jiný střih.

Já se rozhodla pro culottes. Už jsem si na ně dělala zálusk loni, kdy jsem je ještě narychlo chtěla ušít před jarní dovolenou. Nakonec mi to bohužel časově nevyšlo, po dovolené jsem na ně nenašla ve svém šicím plánu čas a v létě se mi už nechtělo. Pořád jsem totiž váhala. Nebyla jsem si jistá, jestli takový typ kalhot využiju a jestli mi budou slušet. Nejraději totiž nosím úzké džíny, v létě pak nějaké pohodlné kraťasy. A protože loni byly mými nejoblíbenějšími kraťasy od True Bias – Emerson, ani jsem po dalším střihu nepátrala.

Ve svých zásobách jsem našla i pěknou směsovou látku ze lnu v šedé barvě s tmavším odstínem proužku. Látka není úplně neprůhledná, a navíc jsem měla trochu obavy, aby se hodně nekrčila, proto jsem se rozhodla kalhoty částečně vypodšívkovat (podrazit). Na to jsem vybrala tenkou směs bavlny a hedvábí – tzv. Karlu – od pana Volfa ze ZV Silk.

Zadní hladký díl se mi zdál bez kapes trochu prázdný. Navíc mám pocit, že když jsou na kalhotách zadní kapsy, opticky se zadek trošku rozrazí a zmenší. Našité kapsy, které se dávají například na džíny, by se na takovýto typ kalhot nehodily, proto jsem se rozhodla pro dvě výpustkové kapsy.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (25.06.2018/8:56)
Kategorie: letní kalhoty, Šijte s námi, Začínáme se šitím
Štítky: ,
2
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x