21.6.2018 | Jana | 6 komentářů

Šijte s námi letní kalhoty – šortky za jedno odpoledne

Když jsem byla v pubertě, občas jsem řešila naléhavou potřebu si rychle pořídit něco nového na sebe, třeba na druhý den do školy. Dneska to puberťačky řeší nákupem nějakého superlevného hadříku, já jsem sedla ke stroji a něco si ušila. Jedna z takových věcí, které si vybavuji, byly kárované kraťasy ze zbytku látky z dlouhých kalhot.

Jsem si jistá, že vzor nebyl sesazený, a téměř určitě tyto šortky neměly kapsy ani poutka, takže byly opravdu rychlou záležitostí. Ale protože se i dneska takové jednoduché šortky hodí asi každé z nás, ať už máme jít večer na grilovačku nebo druhý den odjíždíme na dovolenou, rozhodla jsem se, že můj kalhotový projekt bude oproti předchozím společným šitím superjednoduchý.

Budu šít kraťasy bez kapes, bez pásku, bez poklopce, prostě věc, se kterou můžete začít šít, nebo na které můžete naučit šít svoji dceru/vnučku či neteř.

Jako střih jsem zvolila Esther Shorts od Tessuti Patterns, ale můžete použít jakýkoliv střih bez kapes. Střih může být i s páskem – jak z něj udělat střih s podsádkou si ukážeme dále v textu.

Po minulém článku o úpravách střihu jste jistě velmi zvědavé, jaké úpravy jsem udělala já. Abych byla upřímná, článek byl sice výživný a plný informací, ale zrovna moje úprava se v něm nevyskytla. A nevyskytla se ani v té nejpodrobnější fittingové knize, kterou jsem kdy viděla. I proto je opravdu důležité umět číst v tom, jaké vrásky a kde se na oděvu tvoří. Nepotřebujete potom totiž učebnicově popsaný problém a úpravu, ale jste schopné si poradit samy. Spousta z vás má právě s padnutím střihu na postavu největší problém, ale vězte, že žádný učený z nebe nespadl. Základem je naučit se takových věcí všímat a postupně je řešit, pak vám úpravy u desátých kalhot půjdou mnohem lépe než u těch prvních (a i ty první pořád budou sedět mnohonásobně lépe než konfekce).

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (21.06.2018/8:17)
Kategorie: letní kalhoty, Šijte s námi, Techniky, Začínáme se šitím
6
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x