31.5.2018 | Barbora, Petra a Jana | 7 komentářů

Šijte s námi – letní kalhoty

Stejně jako u předchozích společných šití jsme i tentokrát velmi dlouho přemýšlely, jaké společné téma bychom mohly letos seriálu o letním šití dát. Po dvou pokročilejších tématech, kdy jsme se věnovaly šití společenských šatů a chanelovské sukně, jsme se rozhodly vybrat něco trochu víc praktického, zároveň začátečnického, něco, co jsme ještě společně nešily a zároveň jste si o toto téma hodně psaly. Nakonec jsme jednohlasně zvolily kalhoty.

Během léta využijeme jak šortky, tak delší kalhoty, a to jak klasičtější “chinos” a “preppy” střihy, tak i jiné tvary, délky a šířky  – třeba momentálně stále populární palazza nebo culottes. Všem těmto délkám a šířkám se budeme v našem společném šití věnovat.

U kalhot bývá nejčastějším problémem jejich padnutí – projeví se tu hned trochu jiné držení těla, velký rozdíl mezi pasem a boky, ale i třeba jemné nuance toho, jak jsme každá tvarovaná v pase i bocích. Z toho důvodu se hodně budeme věnovat správnému padnutí kalhot.

U společného šití se budeme setkávat pravidelně každý čtvrtek, ale abychom vše stihly do prázdnin, někdy i v pondělí a v sobotu.

Každá z nás má nachystaný vlastní model, než je ale představíme, dostanete od nás tipy na materiály a střihy, ze kterých kalhoty ušít.

Harmonogram společného šití

7.6. Vhodné materiály a střihy

14.6. Úpravy střihu

21.6. Šortky – Jana

25.6. Cullotes – Bára

28.6. Chinos – Petra

9.7. Naše modely

V sobotu 9. a 23.6. se můžete těšit na fotonávod šití výpustkových kapes. Na 30. 6. pak chystáme fotonávod na další oblíbený kalhotový prvek – poklopec se zipem.

A samozřejmě nesmíme zapomenout na důležitou věc spjatou se společným šitím – naši soutěž. I tentokrát vás na konci společeného šití vyzveme, abyste nám poslaly fotky svých modelů a nejlepší výtvory odměníme hodnotnými cenami.

Těšíte se? My moc!

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora (31.05.2018/11:32)
Kategorie: letní kalhoty, Šijte s námi, Zdarma
Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Daria
5 let

Jo! Kalhoty! Já vám strašně moc děkuji 🙂 Vždy, když jsem zkusila nějaké ušít, dopadlo to dost tragicky, hlavně kvůli neschopnosti je dobře nafitovat. Jestli u topů trvá nějakou dobu, než si člověk uvědomí souvislosti, a to, kde je potřeba jaká úprava, tak mám pocit, že u kalhot je snad snažší ten zadek shodit. Měla jsem pak dlouho strach se do jakýchkoliv kalhot pustit. Nedávno jsem se rozhodla ten strach překonat, a pokouším se nafitovat základní střih. Toho 14.6 se snad nadočkám!

Vendula
5 let

Kalhoty jsem si šila naposledy před dvaceti lety :-). Ale moc se mi líbí Jenny https://store.closetcasepatterns.com/products/jenny-overalls-pattern-dungarees-pattern v šortkové verzi. Podobný střih je teď v Burdě https://www.burdastyle.de/produkt/magazinschnitt/hose-06-2018-105b_105B-062018-DL . Ty bych určitě unosila :-).

manitram
5 let

Taky se tesim! Mam pocit, ze padnouci kalhoty jsou maly zazrak. Jen skoda, ze asi nezvladnu sit hned s vami, ale snad to v prubehu leta dozenu.

PetraH
5 let

Já kalhoty šiju moc ráda, ale vždycky něco nefungovalo. Teprve tak o posledních dvou letošních kouscích mohu říct, že se blíží k ideálnímu padnutí, ale stále to má malé mušky. 😉 Tak jsem na sewalong moc zvědavá!

Sarka B.
5 let

Super! Moje vymodlené téma 😀

Mám dobrou zkušenost s těmito http://sewthispattern.com/product/velo-culottes/. Zkušební model skončil na domácí nošení a udělala jsem jedny z lehkého vlněného kepru na podzim. Nakonec ale skončily ve skříni se syndromem, který už tu byl několikrát zmiňovaný – prostě jsem ještě na podzim “neměla koule” je obléct mezi lidi a teď je je na ně moc teplo.

Střih překvapivě nepotřeboval skoro žádné úpravy, jen jsem musela spojit dvě velikosti a interpolovat kvůli úzkému pasu a širokým bokům.

Vendula
5 let
Odpověď na komentář  Sarka B.

Ten střih vypadá super!

AlenaK
5 let

Loni jsem po dlouhé době šila kalhoty, také snad po patnácti letech. Byly z toho tyto šortky s vysokým pasem a cítím se v nich dobře, jen potřebuji zas o číslo menší a ráda bych na nich trochu jinak vyřešila kapsy. Seděly moc hezky a díky vázačce je nosím pořád.
http://www.burdastyle.cz/products/zeny/kalhoty-sortky/sortky-s-vysokym-pasem/

7
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x